Hangi Telefonlar Su Geçirmez?

Telefon günümüzün en çok kullanılan teknolojik aletlerinden biri. Artık mini bir cep bilgisayarı haline gelen telefonlarla her işi yapmak mümkün. Hayatınızda bir kere de olsa telefonunuzun ıslanıp bozulma durumu başınıza gelmiştir.   Böyle durumlarda telefonu genellikle pirince gömme ya da saç makinesi ile kurutma gibi yöntemlere başvurmuşuzdur. Bu yöntemler kısa süreli olarak işe yarasa da genellikle sağlıklı ve kalıcı çözüm değildir. Peki su geçirmeyen telefonlar da olduğunu biliyor muydunuz? Siz de en iyi su geçirmez telefonlar ile telefonunuzun başına bir şey geleceğinden endişe etmeden doyasıya kullanabilirsiniz. Peki hangi telefonlar su geçirmez? 

IP olarak uluslararası geliştirilen bir teknoloji, telefonun yoğun suya ve yoğun toza karşı dayanıklılığını göstermektedir. IP teknolojisi rakamlarla belirtilmektedir ve bu rakamların ilki cihazın toza karşı dayanıklılığını, ikinci rakam ise cihazın suya karşı dayanıklılığını puanlandırıyor. Bu rakamların 6 puanından düşük olması telefonların su ve toza dayanıklılığının pek iyi olmadığı gerekiyor. Bu nedenle eğer teknolojiden anlayan biriyseniz telefonların IP puanına bakarak cihazınızı seçebilirsiniz. Ancak makalemizi okuyorsanız teknolojiden anlamanıza gerek yok. Biz sizler için hangi telefonlar su geçirmez cevabını açıkladık… 

En İyi Su Geçirmez Telefonlar / Suya Dayanıklı Telefonlar

En iyi su geçirmez telefonlar listesinde yine tüm dünyanın tanıdığı markalar bulunuyor. Bu telefonların suya ne kadar dayandığı da test edilmiş. 

  • iPhone 11 Pro Max: tüm dünyaca popüler olan bu cihaz 4 metrelik derinlikte 30 dakika kadar dayanabiliyor. 
  • iPhone 11: bu cihaz 2 metrelik derinlikte 30 dakika kadar suya dayanıklılık sağlıyor. 
  • Huawei P30 Pro: Huawei P30 Pro cihazı da 2 metrelik derinlikte 30 dakika kadar suya dayanıklılık sağlıyor. 
  • OnePlus 8 Pro: bu cihaz 1,5 metrelik derinlikte 30 dakika kadar suya dayanıklılık sağıyor. 
  • Google Pixel 4 XL: bu cihaz 1,5 metrelik derinlikte 30 dakika kadar suya dayanıklılık sağlıyor. 
  • Samsung Galaxy S10: bu cihaz 1,5 metrelik derinlikte 30 dakika kadar suya dayanıklılık sağlıyor. 
  • Samsung Galaxy S20 Plus: Samsung Galaxy S20 Plus, 2 metrelik derinlikte 30 dakika kadar suya dayanıklılık sağlıyor. 
  • Samsung Galaxy Note 10+: bu cihaz da 1,5 metrelik derinlikte 30 dakika kadar suya dayanıklılık sağlıyor. 
  • Apple iPhone SE: son olarak Apple iPhone SE isimli cihaz da 1,5 metrelik derinlik altında 30 dakika kadar suyun altında kalabiliyor. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!