İnstagram Hikayelerine Nasıl Müzik Eklenir?

İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme: Şu an dünya üzerinde en çok kullanılan uygulamalara göz atacak olursa şüphesiz listenin en başında İnstagram uygulaması gelir. İnstagram, 2020 yılında hikayelere müzik ekleme özelliği de getirdi. Bu özelliği çok seven kullanıcılar bulunmasının yanı sıra, bir de özellikten henüz haberi olmayan ya da bu özelliğin nasıl kullanılacağını bilmeyen kişiler de var. Peki İnstagram hikayelerine nasıl müzik eklenir?

İnstagram Hikayelerine Nasıl Müzik Eklenir?
İnstagram Hikayelerine Nasıl Müzik Eklenir?

Sizler için İnstagram hikayelerine nasıl müzik eklenir sorusunun cevabını detaylı bir şekilde anlattık. Siz de İnstagram hikayelerinize çeşitli müzikler ekleyerek daha eğlenceli hale getirebilir ya da duygularınızı anlatan müzikleri takipçilerinizin görmesini sağlayabilirsiniz. 

İnstagram Hikayelerine Müzik Ekleme 

İnstagram hikayeye nasıl müzik eklenir işlemi için öncelikle İnstagram uygulamasını açmanız gerekiyor. Uygulama açıldığında genellikle hesabınız açık olur. Ancak hesabınız açık değilse hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonra ekranınızı sağa kaydırarak ya da İnstagram uygulamasının ana sayfasının sol üst kısmında bulunan fotoğraf makinesi simgesine tıklayarak kamera bölümüne geçmeniz gerekir. Burada eğer anlık bir fotoğraf veya video çekecekseniz çekin. Görüntünüz otomatik olarak ekranda kalacaktır. Eğer eski medyalarınızdan birini kullanmak isterseniz ekranın sağ alt kısmında bulunan kare içerisinde fotoğraf simgesine tıklayarak telefon galerinize ulaşabilirsiniz. Buradan kullanmak istediğiniz medyayı seçin. Seçtiğiniz medya ekrana gelecektir.

İnstagram Hikayeye Müzik Nasıl Eklenir? 

Daha sonra ekranı yukarı doğru kaydırdığınızda müzik yazan bir simge karşınıza gelecektir. Bu simgeyi seçmeli ve yukarıda bulunan büyüteç işaretine tıklayarak istediğiniz müziği aratmalısınız. Müziğe tıkladığınızda otomatik olarak hikayenize eklenecektir. Eğer tüm işlemleri yaptığınız halde müzik ekleyemiyorsanız uygulamanın son güncel haline sahip olmayabilirsiniz. Böyle bir durumda uygulamayı güncellemeniz gerekmektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!