Kurdeşen Nedir, Neden Olur, Kurdeşene Ne İyi Gelir?

Kurdeşen Nedir, Neden Olur, Kurdeşene Ne İyi Gelir, Kurdeşen Tedavisi Hakkında

Kurdeşen Nedir? 

Kurdeşenin tıp dünyasında ki ismi ürtikerdir. Kurdeşen, alerjik bir reaksiyon sonucu ortaya çıkmakta olan deri döküntüsüdür. Bu durum tedavi edilmediğinde bir gün içerisinde kaybolur ancak yerine daha kötüleri gelir. Bu bakımdan kurdeşeni tedavi etmenin yollarını aramakta fayda var. Biz bu makalemizde kurdeşen nedir, kurdeşene ne iyi gelir ve kurdeşen nasıl geçer konularını ele aldık. 

Kurdeşen Rahatsızlığına Sebebiyet Veren Faktörler;

  • Vücut enfeksiyonları
  • Stres
  • Güneş ışınları
  • Tükettiğiniz besinler
  • İlaçlar

Almanız Gereken Önlemler ; 

Kurdeşen Nedir, Neden Olur, Kurdeşene Ne İyi Gelir?
Kurdeşen Nedir, Neden Olur, Kurdeşene Ne İyi Gelir?

Kendinizi polenlerden korumalısınız. Polenler bir çok kişide alerjik reaksiyonlar gösterebilmekte. Bu bakımdan sabahları ve akşamları yani polen seviyesinin en yüksek olduğu saatlerde camınızı kapalı tutmanız, rahatsızlığınızdan daha çabuk kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu yöntemin yanı sıra böcek spreyi, tütün dumanları ve boya gibi ürünlerin kokusundan da mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. 

Kurdeşene Ne İyi Gelir ; 

Soğuk Havlu Yöntemini Uygulayın ; 

Kurdeşen rahatsızlıklarını tedavi etmek için doğal bir yöntem olan soğuk kompres uygulamanızı tavsiye etmekteyiz. Bir kova soğuk suyun içerisine havluyu batırın ve sonra çıkarıp iyice sıkın. Hemen sonrasında bu havluyu kurdeşen rahatsızlığının olduğu bölgenin üzerine bırakın. En az 15 dakika kalmalı. 15 dakikanın sonunda bu yöntemi tekrar uygulayın. Kurdeşene ne iyi gelir sorusunun etkili bir doğal çözüm yoludur. 

Yulaf Unu Banyosu Yapın ; 

Yulaf ezmesi, kurdeşen rahatsızlığı çeken insanların vücudunu temizlemek için etkili bir doğal yoldur. Marketlerden alabileceğiniz yulafları evinizde bir güzel ezin ve ılık küvetin içerisine dökün. Aman dikkat! Küvetteki suyun aşırı sıcak olmaması gerekmekte. Aşırı sıcak su bu rahatsızlığınızı daha da arttırabilir. Küvetin içerisine girdiğinizde uzanın ve 30 dakika boyunca suyun içerisinde kalın. Bu yöntem kurdeşene ne iyi gelir sorusunun en etkili cevaplarından birisidir. 

Ananas Kompresi Uygulayın ; 

Ananas kompresi, ürtiker rahatsızlığını büyük oranda azaltan doğal bir yöntemdir. Ananası küçük parçalar haline getirin ve kaşıntılı olan bölgenizin üzerine koyun. Alternatif olarak ananasları tamamen ezip vücudunuza sürebilirsiniz. Bu yöntemi 5 gün boyunca uygulamanız, rahatsızlığınıza çok iyi gelecektir. 

Sirke Yöntemini Uygulayın ; 

Sirke yöntemini uygulamanız son derece önemli ve etkili bir yol olacaktır. Her türden sirkeyi kullanabilirsiniz. Küçük bir çay bardağının yarısına kadar su koyun ve bir o kadarda sirke ekleyin. Hemen ardından bardağınızı iyice karıştırın. Bu karışımı vücudunuzda ki kaşıntılı bölgelerinize sürün. Sirke yöntemi kaşıntılara ve kızarıklıklara yol açan kurdeşen rahatsızlığına karşı çok etkilidir. Kurdeşene ne iyi gelir sorularına karşılık söyleyebileceğimiz en etkili çözüm yolu sirke yöntemidir. 

Isırgan Otu Çayını Vücudunuza Sürün ; 

Isırgan otu çayı, genel olarak kaşıntılı bölgeler için son derece şifalı bir bitki çayıdır. Bu bitkisel çayı içmeyeceksiniz, demleyip kaşıntılı bölgelerinize süreceksiniz. Isırgan otu çayını demledikten sonra soğumasına izin vermelisiniz. Hemen ardından pamuk yardımıyla kaşıntılı bölgelerinize uygulayın. Bu bitkisel çay yöntemini 4 gün boyunca düzenli olarak uygulamanız tavsiye edilmekte. 

Tarifi ; Küçük bir tencerenin içerisine bir fincanlık su koyun ve bu suyun içerisine 3 çay kaşığı kurutulmuş ısırgan otunu ekledikten sonra kaynamaya bırakın. Kaynamaya başladıktan sonra altını kapatın ve kendi kendine soğumasına izin verin. Kesinlikle buzdolabına koymayın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!