Xiaomi Redmi Note 8 Neden Kulaklık Yok?

Xiaomi Redmi Note 8 Modelinde Neden Kulaklık Yok?

Xiaomi cep telefonu kullanıcılarının bir diğer sorusuyla yazımıza devam ediyoruz. Xiaomi Redmi Note 8 marka cep telefonunu alan kullanıcılar içerisinden kulaklık çıkmadığı yönünde geri bildirimler yapıyorlar. Bu bildirimler son zamanlar oldukça artmaya başladı. Bu konu da bildirimler arttı ve şikayetlere dönüştü. Ayrıca farklı model Xiaomi cep telefonu alan kullanıcılarda aldıkları Xiaomi marka cep telefonlarından kulaklık çıkmadığını paylaşınca anlaşıldı ki Xiaomi aslında üretmiş olduğu hiçbir model cep telefonuna kulaklık koymuyor. ( Sonradan birkaç Xiaomi kullanıcısı aldıkları cep telefonlarından kulaklık çıktığını belirtiyor, ama çok azınlıktalar diyebiliriz. ) Yani genel anlamda Xiaomi üretmiş olduğu hiçbir model cep telefonuna kulaklık koymuyor tezini çürütecek bir orana sahip değil bu kitle açıkçası.

Konuyla ilgili Xiaomi henüz bir açıklama yapmasa da Xiaomi ve birçok farklı marka cep telefon kullanıcıları Xiamoi’nin bu yaptığının tamamen maliyeti düşürmeye yönelik bir fiyat politikası taktiği olduğunu düşünüyor.

Xiaomi Redmi Note 8 Neden Kulaklık Yok
Xiaomi Redmi Note 8 Neden Kulaklık Yok

Kimi kullanıcılar Xiaomi’nin diğer popüler marka cep telefonu üreticileri gibi mutlaka ucuz bile olsa bir kulaklık koyması düşüncesinde kimi kullanıcılar ise ucuz kulaklık koysa Samsung laf edildiği gibi Xiaomi’ye de laf edileceğini, HTC gibi pahalı bir kulaklık koysa maliyeti arttırıp cep telefonu fiyatını yukarı götüreceği için yine laf edileceğini dolayısıyla Xiaomi’nin kulaklık koymayarak en iyisini yaptığını savunuyor. Konu ilk ortaya çıktığında tüm kullanıcılar mutlaka kulaklık olması yönünde görüş bildiriyorken şu an kullanıcılar kulaklık konusu için belirttiğimiz şekilde ikiye bölünmüş durumda. Xiaomi konuyla ilgili bir açıklama yapmadı ve bir adım atmadı. Herhangi bir şekilde açıklama yapacak veya adım atacağa da benzemiyor anlaşılan.

Görünen o ki Xiaomi maliyeti azaltmak , kulaklık satışını da arttırmak amacıyla böyle bir politaka izliyor gibi görünüyor. Muhtemelen kullanıcı telefondan memnun kaldığı için markanın kulaklığını da almayı tercih edeceğini düşünüyor. Şu an piyasadaki satış rakamları da her ne kadar kullanıcılar isyan etse , Xiaomi’nin bu politikasından başarılı olduğunu gösteriyor. Yani markanın cep telefonunu alan kullanıcılar kulaklık çıkmayınca markanın kulaklığını da satın alma yönünde bir eğilim sergiliyorlar.

Siz de bu ve diğer tüm yazılarımız için aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bizlere istek, öneri , taleplerinizi iletebilirsiniz, bizleri okuduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!