Akıllı Telefonlar İçin En İyi Çeviri Uygulamaları

Mobil çeviri uygulamaları normal zamanlarda fazla gereksinim duyulmasa da, İnternette karşılaştığımız yabancı dilde bir metni çevirmek ya da seyahat esnasında yabancılarla anlaşabilmek için oldukça yararlıdır. Akıllı telefonlar için en iyi çeviri uygulamaları, onlarca farklı yabancı dilin birbirine çevirisinin yapılmasını sağlayarak seyahat deneyimimize farklılık katıyor. 

İş ve tatil gezilerinde oldukça işlevsel olan bu uygulamalar, internette yabancı kaynaklar üzerinden araştırma yaparken de oldukça işe yarar konumda yer alıyor. Çeviriye ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz en iyi yabancı dil çeviri uygulamaları hakkında kısa bilgileri, sizlerle paylaştık. 

Akıllı Telefonlar İçin En İyi Çeviri Uygulamaları 

Google Translate 

Akıllı Telefonlar İçin En İyi Çeviri UygulamalarıÇeviri denildiğinde akla ilk gelen uygulama, dünya devi Google tarafından sunulan Google Translate hizmetidir. 100’ün üzerinde yabancı dili birbirine çevirme özelliği taşıyan uygulama, sade ve kullanışlı ara yüzüyle de doğrudan ihtiyaca odaklanarak hizmet veriyor. 

Mikrofon ile yazılım imkânı vermesi ise, Google Translate uygulamasını muazzam kılan en önemli özelliğidir. Şayet yabancılarla diyalog kurmak istiyorsanız, karşınızdaki kişinin konuşmasını mikrofonla yazdırıp doğrudan Türkçe çevirisini yaparak anlaşabilirsiniz. Yine aynı şekilde kendi söylemek istediklerinizi de karşı tarafın diline çevirerek, harika bir diyalogun kapasını aralamak artık mümkün olacaktır. Eğer ki internet bağlantısı sorununuz varsa, bu kez de uygulamayı çevrimdışı olarak kullanarak yine ihtiyacınızı giderebilirsiniz. 

SayHi Translate 

Konuşma ve metinlerin farklı dillere çevrilmesini sağlayan SayHi Translate, yine Google Translate gibi benzer özellikler taşıyor. Kullanışlı bir ara yüze sahip olan uygulama, İOS ve Android cihazlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. 

Naver Papago Translator 

13 dil ile desteklemiş olduğu dil sayısı kısıtlı olsa da, mikrofon ile sesi metne dönüştürme ve algıladığı dili çevirme özellikleriyle akıllı telefonlar için en iyi çeviri uygulamaları arasında yer alıyor. 

Reverso Translation Dictionary 

11 dili destekleyen mobil yabancı dil çeviri uygulaması, daha detaylı çeviri hizmetiyle kullanışlı bir uygulamadır. Çeviri yapılan diller için en iyi sonuçlara ulaşabileceğiniz uygulamayı, İOS ve Android cihazlarınızda kullanabilirsiniz. 

Microsoft Translator 

Yine Google gibi dünyanın en önemli bilişim teknolojisi şirketleri arasında yer alan Microsoft tarafından sağlanan çeviri hizmeti, metin, ses ve fotoğraf çevirileri ile harika bir deneyim sunuyor. 

Daha basit bir kullanıcı ara yüzüne sahip olan Microsoft Translator’ü, Android ve İOS tabanlı akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz. 

Listemizde yer alan akıllı telefonlar için en iyi dil çeviri uygulamaları dışında kullandığınız ve memnun kaldığınız ücretsiz uygulamaları, yorum panelinden diğer ziyaretçilerimizin faydalanması için paylaşabilirsiniz. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!