Akıllı Telefonlarda Mutlaka Olması Gereken Uygulamalar

Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi klasik anlık iletişim ve sosyal medya uygulamaları dışında, akıllı telefonlarda mutlaka olması gereken uygulamalar kullanıcının hayatını kolaylaştırmak için oldukça işlevsel özellikler sunuyor. 

Hatta bazı uygulamalar, kendi sektörünün amacına uygun kullanılan diğer alternatif yöntemlere göre, daha az maliyetle hizmet alınmasına da olanak tanıyor.  

Akıllı Telefonlarda Olması Gereken Uygulamalar 

Bankacılık Uygulamaları 

Akıllı Telefonlarda Mutlaka Olması Gereken Uygulamalar

Hesabınızın bulunduğu bankaların mobil uygulamalarını cihazınıza indirerek, konforunuzdan ödün vermeden bankacılık işlemlerinizi her yerden yapabilirsiniz. 

Birine havale veya EFT yapmak, faturalarınızı ödemek, cep telefonlarına lira yüklemek ve çok daha fazlası işlemleri, mobil bankacılık uygulamaları ile yapabilirsiniz. Üstelik bankaların tamamı, EFT ve havale işlemlerini mobil bankacılık üzerinden yapan müşterilerinden, bu hizmetler için ya ücret almıyor ya da diğer yöntemlere göre çok daha az hizmet bedeli alıyor. 

Mobil Antivirüs Uygulamaları 

Akıllı cep telefonlarınızda mutlaka yer vermeniz gereken uygulama veya programlardan biri de, kişisel güvenliğinizi en iyi şekilde korumak için antivirüs uygulamalarıdır. 

Kendi kategorisinde nam salmış birçok antivirüs programı markaları, genellikle ücretsiz sürümleriyle mobil cihazları korumak için yeterli özellikler sunuyor. 

Mobil cihazlarda kullanabileceğiniz farklı antivirüs programları, cihaz performansına olumlu katkı sundukları gibi çöp dosyaların temizlenmesinde de oldukça etkin faydalar sunuyor. 

Hava Durumu Uygulamaları 

Özellikle günlük planlar yapanların, seyahat edenlerin veya etmeyi düşünenlerin oldukça işine yarayacak uygulamalardan biri de, hiç şüphesiz hava durumu uygulamalarıdır.  

Kış aylarında çok daha fazla işe yarar özellikleriyle öne çıkan hava durumu uygulamaları, araçlarıyla yola çıkacaklar için fazlaca yarar sağlayacaktır. 

Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları 

Birçok ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulaması, görsellerinizi düzenledikten sonra farklı formatlara çevirme ve kaydetme özellikleri sunuyor. Hem Android ve hem de İOS cihazlarınızda kullanabileceğiniz birçok uygulama, ücretsiz kullanıma imkân vermektedir. 

Telefondan fotoğraf çekmeyi sevenler için işe yarar oldukları kadar, önemli işlemler için de bu uygulamalara ihtiyaç duymanız mümkün olabilir. 

Doküman Tarayıcıları 

Belge ve tüm dokümanlarınızı dijital ortama aktarmak için, bir tarayıcı aramanıza gerek yok. Akıllı telefonlarda mutlaka olması gereken uygulamalar arasında özellikle belgelerle haşir neşir olanların cihazlarında, doküman tarayıcıları mutlaka yer almalıdır. 

Bu tarayıcıların önemli bir kısmı, beyaz zeminli tahtalarda yazan içerikleri dahi dijital ortama kolaylıkla aktarmaya imkân veriyor. Belgelerinizi taradıktan sonra PDF formatında, dijital ortama kolaylıkla aktarabilirsiniz. 

Telefon Operatörü Uygulaması 

Kullanmış olduğunuz cep telefonu operatörünüze ait uygulamaya cihazınızda yer vermek, numaranızla ilgili istatistikleri görmek ve çeşitli işlemleri kolaylıkla yapmanıza yardımcı olacaktır. 

Kalan kullanımlarınızı, cep lira bakiyenizi ve daha fazlasını ayrıntılı olarak görmek ve numaranızla ilgili işlemler yapmak için, kullandığınız operatörün uygulamasını ücretsiz olarak indirmenizi tavsiye ederiz. 

Video Düzenleme Uygulaması 

Piyasada Android ve İOS cihazlarda kullanabileceğiniz, pek çok ücretli ve ücretsiz video düzenleme uygulaması bulunuyor. Tercihinize göre bunlardan ücretsiz olanları tercih edebilir, ya da ücretli sürümleriyle daha gelişmiş özelliklere sahip olabilirsiniz. 

Akıllı cep telefonlarında fotoğraf ve video çekimlerinin ciddi şekilde yapıldığını düşünürsek, en azından işlevsel bir video düzenleme uygulamasının telefonunuzda olması önemli ihtiyaçlarınızda da yanınızda olacaktır. 

Örneğin Adobe Premiere Clip uygulaması, en iyi video düzenleme uygulamaları arasında yer alıyor. 

Video Ve Müzik Oynatıcılar 

Bu konuda oldukça popüler olan VLC Player gibi uygulamalardan herhangi birini tercih ederek, müzik ve videolarınızı sorunsuz bir şekilde oynatabilirsiniz. 

Navigasyon 

Her telefonda bulunması gereken uygulamalar arasında, araçlarıyla yolculuk edenlerin imdadına yetişecek navigasyon uygulamaları önemli yer tutar.  

Yol bilgisi hakkında detaylar sunan, sizi kısa veya rahat seçenekleri ile varacağınız noktaya sorunsuz ulaştıracak bu uygulamalar sayesinde, adres sorma derdini ortadan kaldırabilirsiniz.  

Arama motorları tarafından ücretsiz sunulan bu uygulamalar, işinizi fazlasıyla görebilir veya ücretli uygulamalarla daha gelişmiş özelliklere sahip olabilirsiniz. 

Not Defteri Uygulamaları 

Kolay bir şekilde not almanızı sağlayacak not defteri uygulamaları, hatırlatma, notlara görsel ve link ekleme gibi özelliklerin yanı sıra, notlarınızı renklendirme gibi çok fazla seçenek sunuyor. 

Google keep uygulaması bunlardan biri olsa da, farklı uygulamaları da tercih edebilirsiniz. Özellikle bulut sistemine notlarınızı otomatik kaydedecek bir uygulamayı tercih etmeniz, silinen notlarınıza kolay ulaşmanızı sağlayacaktır. 

Mobil Tarayıcı 

Opera Mini, Firefox Mobil, Google Chrome gibi mobil tarayıcı uygulamaları da, akıllı telefonlarda mutlaka olması gereken uygulamalar arasında yer alıyor. 

İnternet deneyiminizi daha iyi seviyeye getirecek bu uygulamalar, birçok işlevsel yönleriyle size kolaylıklar sunuyor. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!