Akıllı Telefonlarda Nasıl Yer Açılır?

Bunun birkaç basit yolu var…
  1. Galeride gerilere gidip, eski ve gereksiz video ve fotoğrafları silin. Ayrıca indirilenler klasöründeki doküman ve dosyaları silmek de, cihazınızda ekstra yer açılmasına yardımcı olacaktır.
  2. Kullanmadığınız uygulamaları silin. Uygulamalar da artık telefonlarda çok ciddi yer kaplamaya başladı. Çok az kullanılan uygulamalar gerektiğinde yeniden indirilip kullanılabilir.
  3. Telefona müzik indirmek yerine online müzik servislerini kullanmayı tercih edin. Dijital müzik servisleri sağladığı hizmetlerle artık telefonda müzik depolamaya gerek bırakmıyor.
  4. Çok önemli olmayan videoları 4K kalitesinde çekmeyin. Hem telefonun hafızasında büyük yer kaplıyor hem de pilin kısa sürede bitmesine neden oluyor.
  5. Eğer telefonunuz imkan veriyorsa Micro SD kart kullanın. Ancak son dönemde Micro SD kart kullanılabilen telefon sayısı iyice azaldı ama telefonu SD kartı destekleyenler bazı dosyaları karta stoklayabilir.
  6. Bulut depolama servislerini tercih edin. Şu anda saklama alanı konusunda en mantıklı çözümü bulut servisleri sunuyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!