Akıllı Telefonlarda Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Akıllı Telefonlarda Pil, Batarya Ömrü Uzatma

Akıllı telefonlarda batarya ömrünü ve şarj süresini uzatma hakkında; akıllı telefon batarya ömrü uzatma, akıllı telefon pil ömrü uzatma, akıllı telefon pil ömrü uzatma programı, akıllı telefon batarya ömrü nasıl uzatılır, akıllı telefonlarda pil ömrü uzatma, telefon batarya ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler, telefon şarj süresini uzatmak, batarya ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler sorularının yanıtını yazımızda bulacaksınız.

Akıllı telefonlar iyiden iyiye hayatımızın bir parçası oldu. Her gün birbirinden farklı özellikler ve detaylar sunan telefonlar piyasaya sürülüyor. Teknolojinin en yavaş ilerlediği kısım ise belki de batarya kısmı. Şarj süreleri hala kullanıcıların istediği noktalara gelmiş değil. Bu yazımda telefonunuzda bataryadan en iyi performansı nasıl alabilirsiniz? onu anlatmaya çalışacağım.

Android Cihazlar İçin Pil Ömrünü Uzatan Şahane Öneriler

Hepimiz aynı dertten muzdaribiz: Su gibi biten şarjlarımız. Gün içinde telefonlarımız artık olmazsa olmazımız. Yanımızdan bir an olsun ayırmadığımız telefonlarımızın kısa süren pil ömürleri nedeniyle sürekli şarj aletlerine bağımlı yaşar olduk. Bu kötü durumu biraz olsun rahatlatacak ve bizlere daha uzun pil ömrü sağlayacak 3

1- Gereksiz veya kullanmadığınız uygulamaları kaldırın.

2- Ekran parlaklığınızı asgari şekilde ayarlayın.

3- Kullanılmadığında Bluetooth, Hücresel Veri veya Wi-Fi’yi kapatın

4- Hücresel veri yerine Wİ-Fİ kullanın. 4

5- Titreşimler, zil seslerinden daha fazla enerji götürür. titreşimlerinizi kapatın.

6- Hareketli ve canlı duvar kağıtları kullanmaktan kaçının.

7- Uygulamaların yeni sürümleri genellikle eski sürümlere göre daha az pil harcarlar. Uygulamalarınızı güncel tutun fakat bunu otomatik olarak değil, manuel olarak yapın.

8- Önerilen markaların pillerini kullanın. 1

9- Şarj cihazınız yanınızda olmadıkça oyun oynamayın.

Ayrıca aşağıdaki durumlara dikkat etmemiz de yine akıllı telefonumuzun pil yani batarya ömrünü maksimum seviyeye çıkaracaktır.

1- Öncelikle, ekran parlaklığını ayarlamalıyız. Parlaklık ne kadar fazla olursa ekran o kadar fazla şarj yiyecektir.

2- Belki de en önemli nokta; şarj aletiniz orjinal olmalı. Orjinal olmayan şarj aletleri hem bataryanızın yapısına çok fazla zarar verir; hem de şarj dayanıklılığı kısmında dezavantaj sağlar.

3- Konum, mobil veri , WİFİ , bluetooth gibi işlevler önemli işlevlerdir ama her zaman ihtiyacımız olmayabilir. İşte bu ihtiyacımız olmadığı durumlarda bunları kapalı tutmamız büyük ölçüde avantaj sağlayacaktır.

4- Arka planda çalışan uygulamaları kapatmalısınız. Çoğumuz kullandığımız uygulamadan çıkarak kapandığını zannediyoruz ama aslında öyle değil. Uygulamalar arka planda çalışmaya devam ediyor. İşte bunları kapatırsak büyük ölçüde avantaj elde ederiz. 2

5- Yeni nesil akıllı telefonlarda şarj seviyesinin %5’e inmemesi öneriliyor. Yani bu seviyelere gelmeden sarj etmemiz batarya sağlığına fayda sağlayacaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!