Allah’ın Kedilere Gizlediği Büyük Sır Ne?

İşte Allah’ın Kedilere Verdiği O Gizemli Sır!

Evde kedisi olanlar iyi bilirler. Kimi zaman kediniz alakasız bir yere odaklanır ve sanki orada sizin göremediğiniz bir şeyle iletişim halinde gibidir. Bu durumu gören insan bazen ürpermiyor değil. Olmayan bir şeyin peşinden koşmalar. Ortada hiç bir şey yokken bir anda kaçıp saklanmalar. Kabul edelim kediler gerçekten de garip canlılar.
İşin spiritüel boyutuna girdiğimizde kedilerin tarih boyunca ruhsal çalışmalarda yer alan en önemli hayvanlar olduğunu görüyoruz. Büyü ilmiyle uğraşan kişilerin yanında mutlaka bir kedisi olduğunu bir çoğunuz görmüşsünüzdür.

Allahın kedilere verdiği büyük sır
Allah’ın kedilere verdiği büyük sır

Çünkü binlerce yıldır günümüze kadar gelen yaygın bir inanışa göre kediler ile 4. Boyutun varlıkları arasındaki perde biz insanlarda olduğu gibi bulunmamakta daha doğrusu birçok insan bunun böyle olduğunu düşünmektedir. Tabii en doğrusunu da cenabı Allah bilir.

Fakat az sonra videoda duyacaklarınızdan sonra kedilerin gerçekten de diğer canlılardan farklı üstün güçleri olduğuna ikna olacağınızdan şühemiz yok. Özelliklede Hz. Muhammed (S.A.V) kedilerle yaşadığı deneyimler ve onlar hakkındaki söyledikleri o kadar ilginç ki. Bilim insanlarının yeni keşfetmeye başladıkları kedilerin inanılmaz özellikleri aslında bundan 1400 yıl önce peygamber efendimiz tarafından bizlere bildirilmişti.
İslam inancına göre Hz. Adem atamızdan sonra yaratılan ilk 2 hayvandan birisi de kedilerdir. Diğer bir canlı ise yılan. İlk insan Hz. Adem’den hemen sonra yaratılan kedilere insanın yararlanabileceği şekilde adeta doğa üstü güç gibi bir yetenek verilmiş. İşte bu yüzden de şayet bir kedi size yaklaşıyor ve size sürtünüyor ise bunun bir işaret olabileceğini, kedinin karnının aç olmasından ziyade konunun direkt olarak sizinle bağlantılı olabileceğini unutmayın. Az sonra bu çok çarpıcı konuya geleceğiz. Fakat öncesinde gelin peygamber efendimizin başından kedilerle ilgili neler geçmiş ve onlar hakkında bize nasıl bir mesaj vermiş kısaca değinelim.

Peygamper Efendimiz (S.A.V) Kedilerle İlgili Başından Geçen Hadiseler

Hz. Muhammed aleyhiselatu vessalam efendimiz kedisi Müezza siyah beyaz bir Habeş kedisi olup üst damağında bazı lekeler bulunmaktaydı. İsterseniz hemen kedinizin Peygamberimizin kedisi Müezzanın soyundan gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Çünkü günümüzde ender rastlanan üst damağında lekeler bulunan kedilerin Müezzanın soyundan geldiği kabul etmektedir.
Peygamber efendimiz Uhud seferinde ordusuyla beraber yol alırken bir anda karşılarına yavrularını emzirmekte olan bir kedi çıkar. Hiçbir şekilde kediyi rahatsız etmeyen peygamberimiz koca orduyu kedinin etrafından dolaştırmakla kalmamış bir de ordusundan bir askeri yeni yavrulamış olan bu kedinin başına bekçi olarak koymuştur. Taa ki seferden dönene kadar o nöbetçi kediye bakmakla görevlendirmiştir. Sefer bitip Peygamberimiz aleyhiselatu vesselam geri döndüğünde ilk işi bu kediciği nöbetçiden teslim alarak onu sahiplenmek olmuştur. İşte o kedi o günden sonraki hayatında Peygamberimizin kedisi olma şerefine nail olmuştur. Peygamber efendimiz kediye müezza ismini vermiştir.

Gelin Şimdi Yüce Allah’ın Kedilere Gizlediği O Gizemli Sır Neymiş İzleyelim

2 Yorumlar
  1. Asya diyor

    ÇOK MERAK ETTİMM

    1. HİLAL diyor

      ÇOK ŞAŞIRDIM.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!