Android İçin Arka Planda Güç Tüketen Uygulama Uyarısı

Eğer android bir cihaz kullanmaktaysanız, arka planda güç tüketen uygulama uyarısı durumu oldukça sık karşılaştığınız bir problem olabilir. Bu durum telefonunuzda bulunan uygulamalarınızın çok fazla güç tükettiğinin uyarısını size verir. Aslında telefonumuzun bize bu uyarıyı vermesi bizim için iyi bir durumdur. Çünkü telefonunuzun iyi bir şekilde çalıştığını ve arka planda güç tüketen uygulamaları kapatmanız gerektiğini belirtir. Ancak bu durumdan aşırı rahatsızlık duyuyorsanız android için arka planda güç tüketen uygulama uyarısı hatasını kapatmanın yolları bulunmaktadır. 

Çoğu zaman pilinizi tüketen bu uygulamalar bize lazım olanlar olur ve siz bu uygulamaları kullanmak zorundasınızdır. Bu uygulamalar genellikle sosyal medya uygulamaları gibi gün içinde sıklıkla kullandığımız uygulamalardır. Biz fark etmesek bile arka planda sürekli çalışmaktadırlar. Peki android için arka planda güç tüketen uygulama uyarısı nasıl kapatılır? Sizin için bu hatayı kapatmayı adım adım anlattık. İşte o adımlar: 

  • Öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. 
  • Ayarlar kısmına girdikten sonra alt satırlarda “Pil Ayarları” yazan bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğe tıklamanız gerekmektedir. 
  • Pil ayarları kısmına girdiğinizde ekrana tekrar bir ayarlar seçeneği gelecektir. Bu seçeneği tıklamanız gerekmektedir. 
  • Burada “Yoğun Güm Bildirimleri” yazan bir seçenek bulunacaktır. Bu seçenek eğer seçiliyse bu seçeneğin tikini kaldırmanız gerekmektedir. Bu aşamayı da gerçekleştirdikten sonra artık arka planda güç tüketen uygulama uyarısı almayacaksınızdır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!