Android Telefonlar İçin En İyi Antivirüs Programları

Android Özellikli Telefonlar İçin En İyi Antivirüs Programları 2020, 2021, 2022

İnternet dünyası uçsuz bucaksız bir okyanus gibi, içerisinde yararlı ve zararlı unsurları barındırmaktadır. Özellikle bu dünyanın art niyetli insanlar tarafından da kullanılıyor olması, alacağınız her türlü güvenlik önleminin önemini daha da artırmaktadır. Android telefonlar için en iyi antivirüs programları listemizde, alanının en iyisi programları sizler için seçtik. 

Android Telefonlar İçin En İyi Antivirüs Programları 

Android Telefonlar İçin En İyi Antivirüs ProgramlarıVirüsleri temizleme ve virüslerden cihazı etkin şekilde koruyucu özelliklere sahip mobil cihazlar için antivirüs programları, şunlardır. 

360 Security 

Android cihazınızda etkili bir koruma sağlamak istiyorsanız, tercih edebileceğiniz programlardan biri 360 Security programı olmalıdır. Programının antivirüslere karşı kalkan olmasının yanında, cihazınızda bulunan gereksiz dosyaların temizlenerek yer açması, telefonun hızını artırması ve anti-spyware gibi farklı uygulamalara yer vermesi diğer özellikleridir. 

Avast Mobile 

Bilindiği gibi Avast, masaüstü cihazlarda da oldukça etkin bir antivirüs programıdır. Şirket Avast Mobile sürümü ile artık mobil cihazlarda da etkin koruma sağlayarak, mobil cihaz kullanıcılarının gözdesi haline geldi. 

İndirme platformlarında ortalama 4,5 yıldız alan Avast, aynı zamanda toplamda 100 milyonu aşan indirilme sayısıyla da dikkat çekiyor.  

McAfee 

Android telefonlar için en iyi antivirüs programları arasında yer alan McAfee, yine masaüstü cihazlarda da tercih edilen harika özelliklere sahip programlardan biridir.  

Yeni bir tasarıma giderek daha hoş bir görüntüye kavuşan McAfee, farklı uygulamaları kilitleyebilme özellikleriyle de dikkat çekiyor. Programın en önemli özelliklerinden biri, telefonunuzdaki verileri telefonunuz uzaktayken bile silebilmenize imkân tanımasıdır. 

Avira 

Listemizde yer alan diğer programlar gibi fazla duyulmuş olmasa da, etkin özelikleriyle Android telefonlar için en popüler antivirüs programları arasında yer almaktadır.  

Programı cihazınıza yükledikten sonra anti hırsızlık korumasını aktif hale getirerek, hırsızlıklara karşıda önlem alabilirsiniz.  

Security Master 

Cheetah Mobile’nin geliştirmiş olduğu program, uygulama kilitlemesi gibi farklı özellikleriyle cihazınızda gizli kalmasını istediğiniz uygulamalara başkalarının erişimini engellemektedir.  

Diğer yandan yerleşik VPN özelliğine sahip olması da, yasaklı sitelere giriş konusunda kolaylıklar sağlamaktadır. Program ayrıca cihazın şifresinin yanlış girilmesi halinde, doğrudan ön kamerasıyla çekim yaparak telefonunuzun kilidini açmak isteyen kişileri görmenizi sağlıyor. 

Norton 

Antivirüs programı denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olan Norton, onlarca farklı özellikleriyle harikalar yaratıyor. Cihazınızı belirli aralıklarla otomatik tarayarak casus yazılım kontrolü yapan Norton, hırsızlık şüphesi durumunda telefonu doğrudan kilitlemektedir. 

Norton ile telefonunuza bir mesaj göndererek, uzaktan cihazınızı kilitleme kolaylığına sahip olabilirsiniz. 

Virus Cleaner 

Virus Cleaner programı ile telefonunuzdaki gereksiz dosyalardan kurtulabilir, erişilmesini istemediğiniz uygulamaları kilitleyebilir ve telefonunuzun performansına yönelik iyileştirmeler yapabilirsiniz. 

4.8 yıldız memnuniyet ortalamasına sahip olan program, bu özelliği ile Android telefonlar için en iyi antivirüs uygulamaları arasında olduğu gibi mobil virüs uygulamaları arasında da en yüksek puana sahiptir. 

AVG 

100 milyonun üzerinde indirilme başarısıyla dikkat çeken AVG, Wi-Fi ağına kadar tarama yaparak size güvenli bir internet kullanımı sağlar.  

Cihazınızdaki işe yaramaz çöp dosyaları temizleyebilir, başkalarının erişmek istemediği uygulamalarınıza şifre koyabilir, kaybolan telefonunuzu Google haritalar üzerinden bulabilirsiniz. 

Bitdefender Antivirus 

Sunduğu gelişmiş özelliklere rağmen basit bir kullanıma sahip olmasıyla öne çıkan Bitdefender Antivirus, Android telefonlar için en iyi antivirüs programları arasındadır. 

Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz antivirüs uygulamaları arasındaki Bitdefender, bulut teknolojisini de etkin bir şekilde kullanmaktadır. 

Kaspersyk Mobile 

4.7 ortalamayla Play Store üzerinde en yüksek kullanıcı memnuniyetine sahip programlar arasındaki Kaspersky Mobile, 52 milyonu aşan indirilme sayısına sahiptir.  

SMS engelleme, kaybolan ya da uzaktaki cihazı SMS ile kilitleyebilme, Wi-Fi güvenlik taraması, uygulama kilitleme ve daha fazlasını sizlere sunan bu programı da, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!