Android Telefonlar İçin En İyi Zekâ Oyunları

Android İşletim Sistemine Sahip Telefonlar İçin En İyi Zekâ Oyunları 

Android özellikli telefonlar için zeka geliştirici oyunlar. Yapılan bilimsel araştırmalar, bazı oyunların zekâ gelişimi üzerinde olumlu etkileri olduğunu göstermiştir. Bunun yanında yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkacak unutkanlık sorunlarının önüne geçmek için, beynin düzenli bir çalışmaya ihtiyacı olduğu bilinmektedir. Android telefonlar için en iyi zekâ oyunları, beyninizin fonksiyonel çalışmasını destekleyerek bu faydaları size sağlayacaktır. 

Zekâ geliştiren Android oyunları olarak da adlandıracağımız bu uygulamalar, beynin daha nitelikli düşünmesini ve strateji geliştirmesini sağlayarak beyin sağlığına katkı sunacaktır. Özellikle tablet ve cihazlarını daha yararsız şeylerle vakit geçirmek için kullananlara, bu oyunları kesinlikle tavsiye ediyoruz. 

Android Telefonlar İçin En İyi Zeka Oyunları 

Android Telefonlar İçin En İyi Zekâ Oyunları

Threes 

En iyi çevrimiçi bulmaca oyunları arasında olan Threes, acemiler için başlangıç aşamasında oyunun oynanış şekli hakkında bilgiler veriyor. 

Oyun içerisinde fayans bloklarını kaydırarak sonuca ulaşmanızı sağlayan oyun, beynini çalıştırmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Unutmayın ki, “İşleyen demir pas tutmaz” 

2048 

2048 olarak 4 farklı blok düzenlemesine izin veren oyun, karşınıza çıkacak ızgaralardan birini seçmeniz halinde başlıyor. Izgara boyutunun büyük olması, oyunun zorluk derecesini gösteriyor. 

Beyni geliştiren bulmaca oyunları arasında oldukça etkili olan 2048, klasik bulmaca oyunlarından sıkılanlar için tavsiyelerimizden biridir. 

Sudoku 

Bilindiği gibi sudoku, birçok bilim insanının beyni geliştiren oyunlar arasında tavsiye ettiği bir oyundur. Gazetelerde sıklıkla yer alan bulmacalardan biri olan Sudoku oyununu tablet veya telefonunuza indirerek, dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden oynayabilirsiniz. 

Smart Brain Games and Logic Puzzles 

İçeriğinde farklı bulmaca oyunlarının yer aldığı Smart, zorluk derecelerine göre beynin fonksiyonel bir şekilde çalışmasını sağlayan en iyi oyunlardan biridir. İçeriğinde oldukça fazla oyun seçeneğinin olması, alternatif seçeneklere göre önemli bir avantaj sunmaktadır. 

Skillz 

Çoklu veya tek oyunculu olarak oynayabileceğiniz oyun, ilk seviyeden başlayarak oynanabilmektedir. Yani bir seviyeyi geçmeden, üst seviyelerin kilidini açmak mümkün olmuyor. 

Beynin kısa sürede pratik düşünme kabiliyetini artıran stratejik bir oyun olan Skrillz oyununu oynarken, reklamlardan biraz şikâyetçi olabileceğinizi de belirtelim. 

Jigsaw Puzzles Real 

Adından da anlayacağınız gibi bir yapboz oyunu olan Jigsaw Puzzles Real, Android için en iyi zekâ oyunları listemizde farklı kategorilerde resim seçenekleri sunan bir oyun. 

Hava, hayvanlar âlemi, doğa ve farklı alanlarda seçim yaparak parçaları birleştirip gerçek resmi bulmaya çalışacağınız Jigsaw Puzzles Real oyunu, eğlenceli olduğu kadar beynin aktif olarak çalışmasını sağlamaktadır. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!