Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer? Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir?

Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer ve Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir? 

Böbrek Ağrısı Nedir ;  Sırtınızda, kaburgalarınız, kalçalarınız arasında veya kasık bölgenize giren bir ağrı hissediyorsanız, böbrek ağrısı yaşıyor olabilirsiniz. Böbrek ağrınız olduğuna eminseniz mutlaka doktorunuzla konuşmalısınız. Böbrek ağrısı, ciddi bir sağlık durumunun belirtisi olabilir. Doktorunuz bu konuda size en iyi tavsiyeleri verecektir. Aşağıda ki yöntemleri uygulayıp geçip geçmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu yöntemleri sadece bir gün deneyin. Ağrınız geçmezse ertesi gün mutlaka doktor kontrolüne gidin. Biz bu makalemizde böbrek ağrısına ne iyi gelir ve böbrek ağrısı nasıl geçer konularını ele aldık.  

Yapmamanız Gerekenler ; 

Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer ve Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir?Kesinlikle çay, kahve veya kola gibi içecekleri tüketmemelisiniz. Bu içecekler sizleri daha çok rahatsız edeceğinden hiç şüpheniz olmasın. Bir bardaktan bir şey olmaz demeyin sakın. Hiç değilse böbrek ağrınız geçene kadar bu ürünleri tüketmemelisiniz. 

Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir ; 

Bol Miktarda Su İçin ; 

Gün içerisinde bol miktarda su içmeniz böbrek ağrılarınıza iyi gelebilir. Böbrek ağrısını gidermenin en etkili yolu bol miktarda su veya taze meyve suyu gibi sıvı içecekler tüketmektir. Günde en az 3 veya 4 litre su tüketmelisiniz. Su, bakterileri ve ölü dokuları böbreğinizden atmaya yardımcı olacaktır. 

İyi Dinlenin ; 

İyi bir uyku çekmeniz çok önemlidir. Bazen uyumak çoğu ağrıyı azaltmada yardımcı olabilmekte. Böbrek ağrınız varsa aşırı şekilde yorulmanız sizleri daha kötü bir duruma sokabilir. Bu yüzden mümkün olduğunca dinlenmeye odaklanın. 

Sıcak Kompres Uygulayın ;

Ağrılarınızı hafifletmek için ağrı olan bölgeye sıcak su uygulaması yapmanızda çok önemlidir. Ancak bu uygulamanın ağrılarınızı kalıcı olarak silip atacağınızı pek düşünmemekteyiz. Ağrılarınız hafifse sıcak kompres uygulayarak rahatlamaya çalışabilirsiniz. Kesinlikle kalın giysiler giymelisiniz. Açık giysiler, daha fazla üşüterek böbrek ağrılarınızın artmasına neden olabilir. 

Doktorunuzla Görüşüp Uygun İlaçlar Kullanın ; 

Doktorunuzla görüşüp uygun ilaçlar temin edebilirsiniz. Böbrek ağrılarınızın arkasında başka bir sebep yoksa doktorunuz zaten size uygun ilaçları verecektir. Kesinlikle kafanıza göre ağrı kesici ilaçlar kullanmamalısınız. Böbrek ağrılarınız daha da şiddetlenebilir. Bu bakımdan doktorunuzla görüşmelisiniz ve ilaçlar için reçete yazmasını beklemelisiniz. 

Kızılcık Suyu İçin ; 

Düzenli olarak kızılcık suyu içmeniz böbrek ağrılarınıza çok iyi gelebilmekte. Böbrek ve idrar yolu enfeksiyonlarına karşı mükemmel bir doğal besindir. İster evinizde kendiniz yapabilir isterseniz de aktarlardan kolayca temin edebilirsiniz. Böbrek ağrısı nasıl geçer diyorsanız bu inanılmaz bitkisel yöntemi önermekteyiz. 

Doktora Ne Zaman Görünmelisiniz? ; 

Ağrılarınızın arkasında ciddi bir durum olduğundan emin değilseniz, sizlere yardımcı olmak için aşağıda madde madde sıraladık. Aşağıdaki durumlardan birini bile yaşamanız durumunda mutlaka doktor tedavisi görmeniz gerekmektedir. 

  • Ateşlenme ve titreme
  • Sık idrar çıkarma
  • İdrar yolunuzda yanma veya ağrı
  • İdrarda Kan
  • Kötü kokulu idrar
  • Bulantı veya kusma

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!