Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir?

Boyun Tutulması ; 

Boyun tutulması, gün içerisinde bizleri çok rahatsız etmektedir. Sağa veya sola kafamızı hiç çeviremeyiz. Bir yere döneceğimiz esnada mecburen vücudumuzla beraber dönüyoruz. Bu durumun sizleri çok rahatsız ettiğini biliyoruz. Bu rahatsızlığınızı evde doğal yöntemlerle geçirebilmeniz mümkündür. Biz bu makalemizde boyun tutulmasına ne iyi gelir, boyun tutulması nasıl geçer ve boyun tutulması evde nasıl geçer konularını ele aldık. 

Boyun Tutulması Evde Nasıl Geçer ; 

Ağrı Kesici İçin ; 

Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir?Boyun tutulması çektiğiniz esnada bir adet ağrı kesici almanız yapacaklarınız arasında ilk sırada olmalıdır. İçtiğiniz ağrı kesicinin yan etkilerini kesinlikle okumalısınız. Her içtiğiniz ilacın yan etkilerini okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. 

Sıcak Kompres Uygulayın ; 

Boynunuzun üzerine sıcak kompres uygulamanız çok önemli bir maddedir. Havlu yardımıyla veya görselde ki gibi bir ürününüz varsa boynunuza koyabilirsiniz. Bu yöntemden sonra sıcak bir duş almanız, boynunuzu çok rahatlatacaktır. Sıcak duş boyun tutulmalarına karşı harika bir yöntemdir. Bu yöntemleri uygularken boynunuzu arada dinlendirmeyi unutmayın. Böylece boynunuz, tutulmayı düzeltmeye başlayacaktır. Bu yöntemi her akşam uygulamanız, bu rahatsızlığınızdan çabuk kurtulmanıza yarayacaktır. Sıcak kompres uygulamak, boyun tutulmasına ne iyi gelir sorusunun en etkili cevabıdır. 

Boynunuzu Dinlendirin ; 

Gün içerisinde mutlaka boynunuzu dinlendirmelisiniz. Başınızın altına yumuşak bir yastık koyun ve en az yarım saat dinlenin. Uyumak, vücudun kendisini onarması demektir. Bu bakımdan uyumanız bu rahatsızlığınızdan çabuk kurtulmanız demektir. Olabildiğince dinlenmeye özen gösterin. 

Boynunuzu Sarın ; 

Boynunuzu sarmanız o bölgeyi sıcak tutacaktır. Boğazlı kazaklar giyebilirsiniz veya evinizdeyseniz boynunuza eşarpta bağlıyabilirsiniz. Eğer masa başı bir işiniz varsa alternatif olarak başınızın altına yastık koyabilirsiniz. Unutmamalısınız ki sert yastıklar kullanmanız bu rahatsızlığınızı daha da kötü etkileyebilir. 

Boyun Egzersizleri Yapın ; 

Boynunuzu iyileştirmek için artık egzersizlere başlamalısınız. İlk başlarda yavaş yavaş olmak kaydıyla boynunuzu sağa ve sola hareket ettirin. Daha sonra yukarıya ve aşağıya bakmak şekliyle hareket ettirin. Eğer bu hareketleri yaparken şiddetli bir ağrı hissediyorsanız, biraz daha evinizde sıcak kompres uygulamaya devam etmeniz gerekecek. 

Masaj Yapın ; 

Boynunuza masaj yapmadan önce masaja omuzlardan başlamanız daha iyi gelecektir. Boynunuza özenle masaj yapmalısınız. Masaj yöntemini uygularken şiddetli bir ağrı hissediyorsanız devam etmemelisiniz. Boynunuza masaj yapma yöntemi, boyun tutulmasına ne iyi gelir sorusunun en etkili cevaplarından birisi olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!