Bronşite Ne İyi Gelir? Bronşit Belirtileri Nelerdir?

Bronşite Ne İyi Gelir?  Bronşit Belirtileri Nelerdir?

Bronşit Hastalığı ; 

Bronşit, bağışıklık sisteminiz zayıfladığında veya ciğerleriniz tahriş olduğunda meydana gelen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığı tedavi etmenin bir çok yolu bulunmaktadır ancak bu rahatsızlığınız çok şiddetliyse mutlaka doktor tavsiyesi almanızda fayda görmekteyiz. Bizler bu makalede bronşit belirtileri, bronşite ne iyi gelir ve bronşit nasıl geçer konularını ele aldık. 

Bronşit Belirtileri ;

  • Öksürük
  • Halsizlik
  • Ateş
  • Balgamın çok koyu renkte olması
  • Hırıltılı solunum

Bronşit Nasıl Geçer ; 

Bol Bol Dinlenin ; 

Bronşite Ne İyi Gelir? Bronşit Belirtileri Nelerdir?Bronşit hastalığı, akciğerlerinizde oluşan enfeksiyondan kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Bu durum sizi bir hayli yorgun hissettirebilir. Bu bakımdan bol bol dinlenmek çok önemli bir maddedir. Çalışıyorsanız veya okul gibi sorumluluklarınız varsa bir müddet izin almanız gerekmekte.  

Tuzlu Su ile Gargara Yapın ; 

Tuzlu su, sizi oldukça rahatsız eden boğazınızı yumuşatmak için oldukça güzel bir maddedir. Bir fincan ılık suya 1 çay kaşığı tuz ekleyip iyice karıştırın. Ardından elde ettiğimiz tuzlu suyla boğazınızda gargara yapın. Bronşite ne iyi gelir ve bronşit nasıl geçer sorularına verilecek en temel maddelerden birisinin tuzlu su ile gargara yapmak olduğunu söyleyebiliriz. 

Sıcak Bir Çorba İçin ; 

Gün içerisinde iki öğün sıcak çorba içmek, bronşite ne iyi gelir sorusunun en güzel yanıtlarından birisidir. Özellikle tavuk suyu çorbası boğazınızı ve öksürüğü kesmek adına mükemmel bir çorbadır. Tabi ki içeceğiniz çorbanın pek bir önemi yok, yeter ki boğazınızdan midenize sıcak bir çorba gitsin.  

Sarımsak Çorbası İçin ; 

Sarımsağın doğal bir antibiyotik olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Birde bu sarımsağı çorbanın içerisinde tüketmek, bronşite ne iyi gelir sorusuna en mükemmel cevap diyebiliriz. Öksürükten ve boğazınızda ki hırıltıdan kurtulmak için sarımsak çorbasını içmenizi tavsiye etmekteyiz. 

Göğsünüze Sıcak Kompres Uygulayın ; 

Göğsünüze sıcak kompres uygulamak çok etkili bir yöntemdir. Bronşit hastalığı, sık sık öksürmekten göğüslerinizde ağrıya yol açabilir. Bu bakımdan göğsünüzü sıcak tutmak, öksürüklerin yatışmasına yol açabilir. Bronşite ne iyi gelir ve bronşit nasıl geçer sorularının en güzel yanıtlarından birisinin sıcak kompres uygulamak olduğunu söyleyebiliriz. 

Buhar Uygulaması Yapın ; 

Boğazının nemlenmeye ihtiyacı olduğundan buhar uygulaması yapmanızda oldukça fayda vardır. Bir kabın içerisine kaynar su koyun ve etrafınızı buharın dışarıya çıkmaması için havluyla kapatın. İçerde oluşan buharı 10 dakika teneffüs etmeniz durumunda öksürüklerinizin şiddeti azalacak boğazınızda ağrı kalmayacaktır. Bronşite ne iyi gelir sorusunun en güzel yöntemlerinden biriside kesinlikle buhar uygulamasıdır. 

Limon ve Bal Çayı ; 

Limon ve bal çayı tüketmek, boğazınızı yumuşatmak ve öksürüğü dindirmek için oldukça faydalı bir bitki çayıdır. Bal boğazınızı kaplar ve orayı yumuşatmasını sağlar. Limon ise vücutta eksik olan c vitaminini sağlar. Bronşit nasıl geçer konusunda ki en etkili bitki çaylarından biriside limon ve bal çayıdır.  

Tarifi ; Bir fincan ılık suyun içerisine biraz limon suyu ve bal koyun. İsteğe göre içerisine önceden kaynattığınız zencefil suyundan da ekleyebilirsiniz. Ardından iyice karıştırıp fazla soğutmadan tüketmelisiniz. 

Zencefil Çayı ; 

Bir çok rahatsızlığa iyi gelen zencefil çayı, bronşit konusununda rahatsızlığına oldukça iyi gelebilecek bir bitki çayıdır. Gün içerisinde iki fincan tüketmeniz durumunda bronşitten kısa bir sürede kurtulabilirsiniz. Bronşite ne iyi gelir sorusuna verilecek en güzel cevaplardan bir diğeri ise kesinlikle zencefil çayıdır. 

Tarifi ; Küçük bir tencere 2 fincanlık su koyun ve içerisine önceden küçük küçük dilimlemiş olduğumuz zencefilleri atın ve ardından kaynamaya bırakın. Kaynama başladıktan sonra süzgeç yardımıyla bardağınıza servis edip afiyetle için.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!