Corona Virüse Yakalanmayan Kan Grubu Açıklandı

İşte Corona Virüsü En Hafif Şiddetle Atlatan Kan Grubu

Corona diye bilinen Covid-19 salgınında Corona virüsü en az ve en ağır şiddette atlatan kan grubu hakkında bilim İnsanlarından beklenen son dakika açıklaması sonunda geldi. Korona virüse Yakalanmayan veya virüsü en az şiddette atlatan kan grubunu açıklandı! Detaylar yazımızın devamında lütfen okumaya devam ediniz.

Corona Virüse Yakalanmayan Kan Grubu Açıklandı
Corona Virüse Yakalanmayan Kan Grubu Açıklandı

İŞTE O KAN GRUBU: Alman bilim insanlarının son araştırmasında, kan grubunun korona virüse yakalanan bireylerin hastalığı atlatma sürecini etkilediği ortaya konuldu.. Bu noktada Alman bilim insanlarının yeni araştırması dikkat çekiyor. Buna göre korona virüsün ağır ya da hafif seyretmesinde kan grubu önemli rol oynuyor.

Korona virüsü En Ağır ve En Hafif Geçiren Kan Grubu Açıklandı İşte ayrıntılar.. Yakalanmayan Grup
Aylardır tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınına karşı ülkeler çeşitli tedbirler alıyor. Henüz aşı uygulanamadığı için virüs taşıyan insanların tek isteği ise hastalık sürecini olabildiğince hafif atlatmak. Bu noktada Alman bilim insanlarının yeni araştırması dikkat çekiyor. Buna göre korona virüsün ağır ya da hafif seyretmesinde kan grubu önemli rol oynuyor….

KAN GRUBU, ENFEKSİYONUN ŞİDDETİNİ ETKİLİYOR

Bilim insanları virüsün bazı insanlar üzerinde ölümcül olurken bazılarının etkilenmemesini anlamaya çalışıyor. “New England Journal of Medicine” adlı tıp dergisinde yayınlanan son araştırma, bu duruma kan grubunun neden olduğunu ortaya koyan önceki araştırmaları destekler nitelikte. Araştırma Kiel Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bağlı bilim insanları tarafından yapıldı. Araştırma sonuçlarına göre COVID-19, kan grubu A olan kişilerde diğer kan gruplarına göre yüzde 50 daha şiddetli seyrediyor. Kan grubu 0 olanlarda ise enfeksiyonun şiddeti, diğer gruplara göre yüzde 50 oranında daha düşük seyretmekte olduğu gözlemlendi

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.