Demans (Bunama) Hastalığı Tedavisi

Demans, diğer adıyla bunama rahatsızlığı bir takım nörokognitif bozukluklardan, en ünlü Alzheimer hastalığından oluşan geniş bir terimdir.

Esasen, beynin işlevselliği ve hatırlama kabiliyeti kademeli olarak gerilemesi anlamına gelir. Bu kademeli, aşağılayıcı bir hastalıktır ve genellikle hastayı sonraki safhalarda kendine iyi bakamaz hale getirir. Bu tip bilişsel gerileme ile bağlantılı diğer bazı durumlar arasında Parkinson hastalığı, frengis, vasküler demans ve Lewy Vücut demansı yer alır. Ne yazık ki, demans için herhangi bir tedavi yoktur, bu da hem etkilenen kişiler hem de aile üyeleri / bakıcılar için uzun, acı dolu bir yolculuğa neden olur.

Demans (Bunama) Hastalığı Tedavisi

Kolinesteraz inhibitörleri muhtemelen en popüler ilaçlardır, ancak bu sadece bir ilaçtır, bir tedavi değildir. Demans ve kognitif bozuklukların ilerlemesini yavaşlatmayı amaçlamaktadır. Daha resmi farmasötik tedaviler doğal ev ilaçları ile tamamlandığında, daha fazla gelişme sıklıkla görülebilir. Demansın, B12 eksikliği ve frengi dahil olmak üzere tersine çevrilebilecek bazı nedenleri vardır, bu nedenle altta yatan nedeni tedavi edebiliyorsanız, demans rahatsızlığı tek başına da üstesinden gelinebilir. Bununla birlikte, çoğu vakaya yalnızca aracılık yapılabilir ve maruz kalmış kişinin yaşam kalitesi çeşitli şekillerde iyileştirilebilir. Şimdi demans için en iyi ev ilaçlarının bazılarına bir göz atalım.

Demans Evde Tedavi Yöntemleri

Salvia: Herhangi bir nörobilişik bozukluğun ana konularından biri, beynin bellek ve bilişten sorumlu olan kan akışının olmamasıdır. Bununla birlikte, Salvia beynin bu kısımlarındaki kan akışını artırabilen ve bunama sonucunda ortaya çıkan gerilemeyi yavaşlatan mikrodilasyon özelliklerine sahiptir.

Zerdeçal: Demans oranlarının dünya genelinde bile olmasını bekleyebilirsiniz, ancak aslında Hindistan’da dünyanın diğer bölgelerine göre demans oranı önemli ölçüde düşüktür. Zehirli diyetlerde yüksek prevalans, bunun demans konularını oluşturan plak kaynağı olan meta-amiloid oluşumunu engellediği gösterildiğinden, bununla bir ilgisi olabilir.

Hindistan cevizi yağı: Sinir hasarı, bunamanın semptomlarını zorlaştıran periferik bir konu olabilir, ancak sinir iyileştirici güçleri olan hindistancevizi yağı, demansın erken belirtilerinden şikayetçi olanlar için beyin ile iletişimi artırmaya ve normal biliş sağlamaya yardımcı olabilir.

Yaratıcı Uyarılma: Yeni sinir yolları oluşturmak demans etkilerini yavaşlatmanın kesin bir yoludur. Yeni bir beceri öğrenmek, yeni bir hobi edinmek veya yeni bir entelektüel araştırma alanı aramak gibi yaratıcı uyarılmaya girerek, yeni sinirsel yollar yaratabilir ve demans hastalarında parçalanan biliş ağını güçlendirebilirsiniz.

Kale Sebzesi: Bu turpgil sebze, son yıllarda ve çok iyi bir nedenden dolayı büyük ilgi gördü. Kale hem folat hem de karotenoidlerin zengin bir kaynağı olup homosistein düzeylerini düşürür. Homosistein doğrudan kognitif bozuklukla bağlantılıdır, bu nedenle bu madde ile mücadele etmek için gereken herhangi bir şey demans hastalarına hoş geldiniz demektir.

Balkabağı: En sık olarak sebze haline getirilmesine rağmen, kabak ve benzeri kabak türleri hem demir hem de folat içerir, bu da her ikisi de dolaşım ve bilişsel işlev için önemlidir.

Kesintili Rutin: Bir rutinin içine düşmek, insanlara yaşlandıkça yeni rotalar, deneyimler, sohbetler ve konular ortadan kaldırarak tehlikeli bir alışkanlık haline gelebilir. Kişi hayatınızı daraltarak bilgi ve iletişim alanını daraltarak, beyin kullanılmayan kısımları korumayı durdurur, böylece beyinlerini taze tutmak için sürekli olarak meydan okur ve şaşkına döner!

Ispanak: Ispanak ve diğer yapraklı yeşil sebzeler, hem demansın önemli bir yan etkisi olabilecek, hem de demansın daha derinlere çeken ve daha fazla etkileşimlerini sınırlayan, depresyon düzeylerini düşüren, artmış bilişsel işlevle bağlantılı olan folat ve B9’u içerir. Dünya.

Ginkgo: Halk arasında bunama hastalığı olarak bildiğimiz Demans için uygulanan en eski ve en güvenilir doğal ilaçların başında ginkgo gelmektedir. Yapılan çeşitli araştırmalar ginkgo’nun beyindeki mikrodilasyon ve dolaşımı artırabildiği ve kısa süreli hafızayı artırabildiği gösterilmiştir. Ginkgo biloba takviyeleri dünyadaki bilişsel işlevler için en popüler bitkisel ilaçlardır.

Balık Yağı: Omega-3 yağ asitleri, toplam sağlık arayışında göz ardı edilen ” iyi ” kolestrollerdir. Bu faydalı yağ asitleri, bunamanın arkasında yatan nedensel öğeler veya öncül olan beyin lezyonlarını önleyebilir, bu nedenle, biraz bulanık hissettiğinizde, omega-3’lerde zengindir bir balık yağı takviyesi almaktan korkmayın.

Aromaterapi: Demans üzerindeki aromaterapinin etkileri konusunda sınırlı araştırma yapılmıştır ancak bol miktarda geleneksel kanıt vardır ve aromaterapi, düşük stres hormonu seviyeleri, kaygı ve depresyon ile bağlantılı olarak bilişsel performans ve hafızayı artırmıştır.

Muzlar: Orada en ünlü vasodilatatörlerden biri olan zengin bir potasyum kaynağı olan muz, zihinsel olarak beyindeki oksijenli kan akışını artırmak, böylece biliş, hafıza ve konsantrasyonu artırmak için mükemmel bir yöntemdir.

Tarçın Ekstraktı: Beyindeki plak birikimi bunamanın ardında önemli bir nedendir, bu yüzden tarçın özünün beynin plak düzeylerini azalttığı kanıtlandığında çok heyecanlıydı, böylece hafıza ve bilinci arttırdı.

B12 Takviyeler: Bu temel vitamin eksikliği bunamanın başlıca geri dönüşümlü nedenlerinden biridir. Erken bunama yaşıyorsanız, ayrıca, takviyeleri kolaylıkla düzeltebileceğiniz veya sardalye, karides, orkinos, sığır eti ve yoğurt gibi gıdaları tüketerek B12 eksikliğinden şikayetçi olmanız için iyi bir şans var!

Badem: Fıstık genel olarak magnezyum, folat, omega-3 yağ asitleri ve vitamin B6 da dahil olmak üzere minerallerin en iyi konsantre kaynaklarından ve benzersiz antioksidanlardan bazılarıdır . Bir miktar avuç badem, ceviz ya da fıstık ile bu biliş arttırıcı bileşiklerin sağlam bir desteği kolaydır!

Meditasyon: Meditasyonun bunama üzerindeki doğrudan etkileri üzerine araştırma halen devam etmekle birlikte, meditasyon daha iyi dolaşıma, kaygı düzeyinin azalmasına, hafızanın geliştirilmesine ve genel metabolik sağlığa bağlıdır ve bir süreliğine zihninizi rahatlatmaktan ve kesinlikle temizlemekten asla acı çekmemektedir.

Club Moss: Bu popüler Çin otu, bilinci artırmak için uzun zamandır güven vermiştir ve araştırma çalışmaları, düzenli kulüp yosun takviyeleri alan hastalarda bilişsel performans ve hafızada% 50’lik bir iyileşme olduğunu göstermiştir.

Son Bir Uyarı Sözü: Bunama için bir tedavi yöntemi olmadığı için bu ev ilaçları, yaşam kalitesini yükseltmek ve bunamanın ilerlemesini geciktirmek veya yavaşlatmak için tasarlanmıştır. Durum devam ederse, daha resmi tıbbi müdahale ve bakım gerekebilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!