Depresyon Nedir? Neden Olur? Depresyona Ne İyi Gelir?

Depresyon Nedir?

Depresyona girmenin özeti hayattan hiç bir şekilde zevk alınamama durumudur. Yanlızlık duygularının daha ağır bastığı bu hassas dönemde yapılacak bir çok yöntem vardır. Depresyonun üstesinden nasıl geleceğinizi bilmiyorsanız makalemizi okumaya devam edin. Biz bu makalemizde depresyona ne iyi gelir konusunu ele aldık. 

Depresyona Ne İyi Gelir;

Depresyon Nedir? Neden Olur? Depresyona Ne İyi Gelir?
Depresyon Nedir? Neden Olur? Depresyona Ne İyi Gelir?

Depresyon Belirtileri;

  • Enerji seviyesinde azalma ve aşırı yorgunluk
  • Uykusuzluk ve huzursuzluk
  • İştah kesikliği
  • Hiçbir sebep yokken aşırı sinirlilik
  • Arkadaşlarınızla vakit geçirmeyi istememek
  •  İntihar düşüncesi (bu durumda derhal yardım istemelisiniz)

Günlük Tutun;

Günlük tutmaya başlamalısınız. Günlük tutmak, sizi düşüncelerinizle daha yakınlaştırır. Böylece yalnızlık hissinizi üzerinizden atabilirsiniz. Depresyona girenler için kesinlikle günlük tutulmasını tavsiye etmekteyiz.

Sıkıldığınız Bir İlişkiye Ara Verin;

Sevgiliniz sizi bunaltıyor olabilir veya ilişkiden sıkılmış olabilirsiniz, bu durumda ilişkinize mutlaka ara vermeniz en doğru karar olacaktır. Sevgilinize kibar bir dille durumu anlatın ve ondan zaman isteyin. Partneriniz bu durumu anlayacaktır ve size zaman verecektir.

Hoşlandığınız Aktiviteler Yapın;

Gün içerisinde programınızı sevdiğiniz aktivitelerle doldurmalısınız. Yaparken keyif alabileceğiniz bir program hazırlamanız, depresyondan çıkmanın altın kuralıdır. Programınız içerisinde daha önce hiç yapmadığınız aktivitelere de yer vermeniz oldukça önemlidir. Arkadaşlarınızla toplanıp sinemaya veya paintball oynama gidebilirsiniz. Yapacağınız aktivite hiç fark etmez yeter ki arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz aktiviteler yapmaya çalışın.

Yeni Hobiler Edinin;

Yeni hobiler edinmeye gayret göstermelisiniz. Bu durum size oldukça keyif verecektir. Örnek vermek gerekirse resim çizin veya bisiklet sürün. Bu yeni hobiler kafanızı rahatlatacaktır ve depresyondan çıkmanıza yardımcı olacaktır. Depresyona ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en güzel yanıtlardan birisidir yeni hobiler edinmek. 

Meyve Tüketin;

Meyve, depresyona ne iyi gelir sorusunun en iyi besinlerinden birisidir. Gün içerisinde mutlaka bolca meyve tüketmelisiniz. Sevdiğiniz meyveleri tüketmek sizleri daha da mutlu edecektir. Meyve tabağınızı alın ve televizyon başına geçip dinlenin. 

Balık Tüketin;

Bir çok depresyona girenler için balık tüketmek önerilmekte. Kesinlikle doğru bir karar olacaktır. Balık tüketmeniz depresyona son derece iyi gelecektir. Üç günde bir balık yemek, depresyon belirtilerini hafifleterek, etkisini büyük oranda azaltır. Depresyona ne iyi gelir sorularına karşılık olarak mutlaka balık tüketilmesini önermekteyiz.

Papatya Çayı İçin;

Papatya çayı, insanların üzerinde oluşan sinir, stres veya gerginlik gibi durumları vücuttan söküp atan muazzam bir bitki çayıdır. Günümüzde bir çok hastalığa tedavi yöntemi olan papatya çayı, depresyona da iyi gelmektedir. Mutlaka günde bir kez içmenizi tavsiye etmekteyiz. Depresyona iyi gelen bitki çayı nedir diye soracak olursanız papatya çayını önermekteyiz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!