Dört Haneli Numaralara Mesaj Gönderme Sorunu ( Premium Sms )


Son zamanlarda benim de başıma gelen bir sorundan bahsetmek istiyorum. Dört Haneli Numaralara Mesaj Gönderme Sorunu, Dört Haneli Numaralara Sms Gönderme Sorunu, Premium Sms gibi isimlerle karşımıza çıkan bu sorundan ve çözümünden bahsetmek istiyorum.

Bu sorunu yaşadığım zaman önce bankadan sms alamadığımı farkettim. Sonrasına operatörüme ait kalan kullanım haklarımı öğrenmek adına mesaj gönderediğim operatörün dört haneli numarası vardı, buraya da mesaj gönderemediğimi farkedince sorunun ortak yere bağlandığını ve çözdüğüm zamanda birlikte çözüleceğini tahmin ettim, araştırdım, sorunu çözdüm. Telefonuma format attığım için dört haneli numaralara mesaj gönderme ya da diğer adıyla premium sms dediğimiz ayar ilk telefon kurulumuyla birlikte her zaman sor olarak ayarlı gelmiş. İlk dört haneli numaralara mesaj gönderme işlemini denediğimde ise , ben seçimimi hatırlayı işaretleyip her zaman izin ver seçeneğini tıklayacağım yerde hiç bir zaman izin verme’ye tıkladım, bu yüzden bu sorunu yaşadım.  Bu sorunun çözümü android işletim sistemine sahip cihazların android versiyonlarına göre değişiyor.  Bende Samsung Galaxy Note 4 cihazı var, android işletim sistemi versiyonu 6.0.1

Benim cihazım ile aynı veya daha düşük android sürümüne sahip olan cihazlar için çözüm adımları şu şekilde:

 • Ana ekrandan uygulamalara giriyoruz.
 • Buradan ayarlara giriyoruz.
 • Uygulama yöneticisini bulup, giriyoruz.
 • Uygulama yöneticisinin içerisinden mesajları bulup seçiyoruz. İçerisini açıyoruz.
 • Bu alanda premium sms gönder seçeniğini bulup üzerine tıklayıp daima izin ver olarak seçtiğimiz zaman sorunumuz ortadan kalkıyor.

Android 9 sürümüne sahip cihazımdan dört haneli numaralara mesaj gönderemiyorum. Ne yapabilirim?

Android 9 sürümüne sahip cihazınızda Premium SMS gönderme izinlerini açmanız durumunda dört haneli numaralara mesaj gönderebilirsiniz. Bununla ilgili menü adımlarını aşağıda paylaşıyorum:

 1. Uygulamalara giriyoruz , ayarlara giriyoruz. ( Açılan menünün üst kısmında arama kutucuğu var. İçerisinde örnek metin finder araması yazıyor. Bu alana direkt olarak premium sms yazarakta ilgili menüye ulaşabilirsiniz. Bu şekilede arama yaptırarak işleme devam etmek isterseniz direkt 5. madde üzerinden işlemlere devam edebilirsiniz.)
 2. Ayarların içerisinde uygulamalar var. Buna giriyoruz.
 3. Açılan ekranın sağ üst köşesinde alt alt olmak üzere üç nokta var. Buna tıklayıp özel erişimi seçiyoruz.
 4. Açılan ekranda Premium metin mesajı servislerini kullan seçeneğine dokunun.
 5. Premium metin mesajı servislerini kullanın başlığı altındaki mesaj servisi Asla İzin Verme seçeneğinin üzerine dokunun.
 6. Her zaman izin ver ’i seçmeniz durumunda dört haneli numaralara sms gönderebilirsiniz.

Umarım benim gibi sorun yaşayan herkese yardımcı olabilmişimdir. Android 9 sürümüne sahip cihazımdan dört haneli numaralara mesaj gönderemiyorum başlığı altındaki 1. adımda parantez içerisinde yazılan yere özellikle dikkatinizi çekmek isterim. Özellikle son çıkan telefonlarda menü içerisindeyken arama yaptırılabiliyor dolayısıyla android sürümünden kaynaklı veya telefon menüsünden kaynaklı premium sms servisini elle tek tek giderek bulamıyorsanız , bu arama işlevi sayesinde hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Belirtmiş olduğum işlemler dört haneli numaralara sms gönderme sorunun çözümüdür. Aynı zamanda yazımın başında bahsettiğim üzere bankalardan gelmeyen sms cep şifre sorunumu da bu şekilde çözebildim.  Yapılan işlemler neticesinde dört haneli numaralara mesaj gönderme sorununuz kesinlikle çözülecektir fakat bankalardan sms cep şifresi almamaya devam ediyorsanız, sim kart değişikliğiyle nedeniyle bir problem yaşıyor olabilirsiniz, bankalarla yaşadığınız sms gönderme veya alma sorununuz devam ederse bankanızın müşteri hizmetleriyle telefon görüşmesi  yaparak ya da bankanızın şubesine bire bir giderek sorununuzu çözmenizi tavsiye ederiz.

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Tweetle

Konu hakkında yorumunuzu yazın