Eklem Ağrılarına Doğal Tedavi Yöntemleri

Bugün çok önemli bir bölümünden yani dizimizden bahsedeceğiz. Toplumumuzun kronikleşmiş ağrılarından biri diz ağrısıdır. Her yaşta farklı şekillerde ve farklı ağrılarda mutlaka geçiyoruz bu ağrıyı. Bu yazımızda evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz basit yöntemlerle eklem ağrılarımızdan nasıl kurturuluruz ve eklem ağrılarına doğal tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz. Eklem ağrılarımızdan kurtulmak için hazırlayacağımız karışım için öncelikle malzemelerimizden bahsedelim:

  • 2 çorba kaşığı vazelin
  • 1 çorba kaşığı gliserin
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 çorba kaşığı biberiye yağı
  • 1 adet kafur
  • Kolonya

2 çorba kaşığı vazelini eritip , sıvı hale getirelim. Erimiş olan vazelini cam bir kaba koyalım. Bunun içerisine 1 çorba kaşığı kadar gliserin koyalım. 1 çorba kaşığı zeytinyağı koyalım. 1 çorba kaşığı da biberiye yağı koyalım.

Ayrıca farklı bir kaba kafur koyuyoruz. Kafuru baharatçılardan temin edebilirsiniz. Kafuru eziyoruz ve toz haline getiriyoruz. Toz haline getirdiğimiz kafurun üzerine kolonya ilave ediyoruz.  Karıştırıyoruz ve bu bu karışımımızı da 1.kaptaki karışımımıza ilave ediyoruz.

Tüm karışımlarımız bir kaptayken iyice karıştırıyoruz ve birbirine yediyoruz. Bu karışımımız biraz daha beklediği zaman donacak ve sonucunda bir kremimsi bir akışkanlığa kavuşacak.

Dizimize, krem kıvamına getirdiğimiz karışımı uygulamadan önce sıcak uygulamanızı öneriyoruz. Eğer ki doktorunuz soğuk uygulamanızı önermişse yazımızın başında belirttiğimiz gibi ekleme ağrıları farklı şekilde ve farklı ağrı boyutlarında olabileceği için , doktorunuz sizdeki ağrı çeşidine göre soğuk önermiş olabilir. O zaman yapmış olduğumuz kremimizi uygulamadan önce doktorunuzun belirttiği yönde ön uygulamanızı yapmanızı öneririz. Ayrıca şunu da belirtmeliyiz ki insanın en iyi doktoru kendisidir. Vücudunuzu en iyi siz tanır , en iyi siz bilirsiniz.  Örneğin kremimizi uygulamadan önce sıcak uyguladığınızda şikayetiniz artıyorsa , krem öncesi soğuk dediğimiz buz ile uygulama yapabilirsiniz ama sıcak uyguladığınızda ağrı şikayetiniz artmıyorsa krem öncesi sıcak uygulama ile devam edebiliriz.

Gelelim yapmış olduğumuz karışımı uygulama şeklimize;

Kremimizi sürerken diz kapak kemiğimizin etrafına daireler şeklinde masaj yaparak sürmemiz gerekmektedir. En çok ağrıyan noktayı hissebiliyorsak, o noktaya biraz daha bastırarak uygulamamız gerekmektedir.

Önemli not: Kremlere veya bu tarz karışımlara karşı alerjiniz varsa, yapmış olduğumuz karışımdan doğan bu kremi ufak miktarlarda kontrolünü sağlayınız. Belirtmiş olduğumuz bu durum   çok alerjik ciltlerde ortaya çıkabilen durumlardır. Bu konu hakkında da uyarmak istedik.

Tüm hastalara geçmiş olsun dileklerimi iletir ve şifa olmasını dilerim.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.