Emirdağı Kaşık Oyunu – Dolandım da Geldim Emir Dağını

Harika bir Emirdağ Kaşık havası. Harika bir Afyon düğünü ve düğünde harika bir Emirdağ kaşık oyunu. Yöredüğünleri.com olarak yörelerimizden düğün videoları paylaşmaya devam ediyoruz. Bu defa yine Afyon yöremizin şirin beldesi Emirdağdan hari bir Emirdağ düğününden sizlere seslenmek istedik. Yörenin kendine has müzikleri ve oynayış şekliyle sizleri eğlendirecek harika bir video. Gelin hanımın sağdıcı ve arkadaşlarının kaşıklarıyla sergiledikleri bu güzel kaşık havası oyunu hem oynayanlarıyla hem de oyunun müziğiyle kulaklarda hoş bir seda bırakıyor.

Oynayanların ellerine ayaklarına sağlık diyerek düğünü olan çiftlerimize bir ömür boyu mutluluk diliyor ve sizleri bu güzel kaşık havasıyla daha doğrusu kaşık oyunuyla baş başa bırakıyor iyi seyirler diliyoruz.

Sizlerden ricamız beğendiğiniz düğün videolarını hem diğer arkadaşlarınızın izlemesine vesile olmak hem de kültürel değerlerimize sahip çıkarak onları bizden sonraki nesillere aktarmak adına videonun alt kısmında yer alan paylaşım butonlarını kullanarak özellikle sosyal medyada paylaşmanızdır. Her daim neşeyle kalmanız dileğiyle keyifli izlemeler efendim…

Diğer Videolar İçin Sayfayı Kaydırın!
Videoyu Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!