En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları PC, Android, İOS

En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programları PC, Android, İOS, Telefon

Telefon, Pc, Tablet için en iyi en güzel ios, android fotoğraf resim düzenleme programları, uygulamaları: Sosyal medyalarda paylaştığımız her fotoğrafımızı artık neredeyse hiç düzenlemeden yayınlamıyoruz. Özellikle instagram uygulamasında birbirinden güzel görsellik sunan birçok fotoğrafa denk geliyoruz. Peki hiç düşündünüz mü bu fotoğraflar hangi programlar ile bu hâle getiriliyor. İşte bu yazımızda, sosyal medyada gördüğünüz o fotoğrafların hangi fotoğraf düzenleme programlarıyla bu hal getirildiğinden bahsedeceğiz.  

Piyasada birçok fotoğraf düzenleme programı var. Her şeyin olduğu gibi bu programlarında en iyileri var. Karşınızda en iyi fotoğraf düzenleme programları 

En iyi fotoğraf düzenleme programları 

En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları PC, Android, İOS
En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları PC, Android, İOS, Telefon

Hepsi ücretsiz olan en iyi fotoğraf düzenleme programlarından popüler olanları şu şekilde; 

  • GIMP (GNU Image Manipulation Program) 
  • Ashampoo Photo Optimizer 
  • Canva 
  • Adobe Photoshop Express Editor 
  • PiZap 
  • PhotoScape 

Gelin bu programları birlikte biraz daha yakından inceleyelim. 

GIMP (GNU Image Manipulation Program) 

GIMP bilinen birçok fotoğraf düzenleme programının aksine, GNU tasarısıyla geliştirilebilen bir özelliği sahip, yani bu fotoğraf düzenleme programı açık kaynak kodlu bir yapıya sahip. 

GIMP, Linux, Windows ve Mac OS X gibi birçok işletim sistemde çalışabiliyor. Fotoğraf düzenleme araçlarının çok fazla olması sayesinde kusursuza yakın fotoğraflar elde edebilirsiniz.  

GIMPfotoğraf düzenleme programı yılların eskitemediği adobe photoshop programında olduğu gibi birçok katman ve seviyeler içeriyor. İyileştirme araçları ve özel fırçaların oluşturabilmesi gibi de birçok özelliği bulunmaktadır. 

Ashampoo Photo Optimizer 

Hızlı ve sade bir görünüme sahip olan ashampoo photo optimizer, işinizi hızlı halletmeniz yönünde en büyük destekçiniz. Reklamsız ve ücretsiz bir sunum sağlar. 

Eğer elinizde düzenlemeniz gereken birçok fotoğraf varsa, bu program sizin için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Bir fotoğrafa uyguladınız tüm filtre vb. işlemleri toplu bir şekilde tek tıkla diğer fotoğraflara da uygulayabiliyor, bu sayede siz de geriye kalan zamanınızda diğer işlerinizi halledebiliyorsunuz. 

Canva 

Son zamanlarda popülerliğini iyice arttırarak zirveyi zorlayan bir diğer en iyi fotoğraf düzenleme programı CanvaCanva, klasik bir fotoğraf düzenleme programının aksine, düzenlediğiniz fotoğraflarınızı saklamak için bir depolama aracı özelliği de sunuyor. 

Canva, bir Adobe Photoshop programı kadar olmasa da yeterli düzeyde katman ve seviye sunuyor. Google play store ve appstore’dan ücretsiz bir şekilde indirerek kullanabileceğiniz Canva, özellikle sosyal ağlara özgü fotoğraf düzenleme imkanı sağladığı için çok tercih edilen en iyi fotoğraf düzenleme programları arasında yerini almış gözüküyor. 

Adobe Photoshop Express Editor 

En iyi fotoğraf düzenleme programlarından bahsetmişken, piyasanın liderinden bahsetmemek olmazdı. Karşınızda adobe photoshop Express editorAdobe’un photoshop programını biraz daha basitleştirmiş ve pratikleştirmiş hali ile karşımıza sunduğu adobe photoshop Express editor, aslında bir fotoğraf düzenleme sitesi. Yani online olarak fotoğraf düzenlemenize imkan veriyor.  

Geliştirilmiş filtre özelliği sunan ve orijinal Adobe’un araçlarının aksine daha kolay ve pratik bir kullanım sunan Adobe Photoshop Express Editor, eğer isterseniz uygulama şeklinde de sizlere hizmet verebiliyor. 

PhotoScape 

Bir fotoğraf düzenleme programına istinaden aykırı tasarımdan vazgeçmeyen photoscape, 80 ve 90 kuşaklarının hala vazgeçemediği popülerliğini korumaya ve piyasada tutunmaya devam ediyor. 

Yeni kullanmaya başlayanlar, programı açtığı zaman bir fotoğraf düzenleme programı olmadığı düşüncesine kapılabilirler fakat eskiler bu programa aşina olduğu için, bu program ile kolaylıkla, fotoğraf bölme ve birleştirme, animasyonlu gif oluşturma, kendinize özgü grafik nesneler tasarlama gibi birçok özelliğini olduğunu bilirler. 

Yeni kullanan kullanıcıların ön yargılı davranmayıp, programı tecrübe etmelerini tavsiye ediyoruz. Kullandıkça gerçekten hızlı ve pratik bir fotoğraf düzenleme programı indirdiğinizi anlayacaksınız.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!