Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir? Göz Kaşıntısı Nedenleri

Göz Kaşıntısı Sebepleri;

Göz kaşınması, genel olarak rahatsız edici alerjilerden kaynaklanmakta. Göz kaşıntısı durumunda gözlerinizin kızarması çok normal bir durumdur. Ancak gözlerinizde şiddetli bir ağrı hissediyorsanız doktor muayenesi görmenizi önermekteyiz. Biz bu makalemizde göz kaşıntısı sebepleri, göz kaşıntısına ne iyi gelir ve göz kaşıntısı nasıl geçer konularını ele aldık.

Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir;

Soğuk Kompres Uygulayın;

Kaşıntılı gözler için soğuk kompres uygulamasını denemenizi tavsiye ederiz. Bu yöntem aynı zamanda kızarık gözlerinize de iyi gelmekte. İhtiyacınız olan tek şey havlu. Havluyu soğuk bir suya batırın ve suyunu iyice sıkın. Ardından görselde ki gibi gözlerinizin üstüne koyun ve en az 15 dakika kalmasını sağlayın. Ardından bu yöntemi bir kez daha uygulayın. Bu yöntem göz kaşıntısına ne iyi gelir sorusunun en güzel cevaplarından birisidir.

Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir? Göz Kaşıntısı Nedenleri
Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir? Göz Kaşıntısı Nedenleri

Göz Damlası Kullanın;

Eczanelerden satın alabileceğiniz göz damlalarıyla da göz kaşıntısı rahatsızlığınızı giderebilirsiniz. Bu damlaları kullanmanız göz kızarıklığı ve aynı zamanda kaşıntıyı önleyebilmekte.

Gözlerinizi Ovmayın;

Gözlerinizi ovmaktan kesinlikle kaçmalısınız. Gözleri ovalamak, gözlerin hem daha çok kaşınmasına hemde gözlerinizin daha çok kızarmasına yol açacaktır. Gözlerinizi ovmanız, gözlerinize yapacağınız en kötü yollardan birisidir. 

Lens Kullanmayın;

Eğer gözlerinizin kaşınmasında lens kullanmanın rol aldığını düşünüyorsanız, artık kullanmayın. Lensler genel olarak gözlerin kızarmasına ve kaşınmasına yol açmakta. Gözlerinizin sağlığı açısından kullanmamanız en iyi yol olacaktır.

Papatya Çayını Kullanın;

Göz kaşıntıları için papatya çayı yöntemini uygulamak çok iyi gelebilir. Göz kaşıntısı çeken bir çok kişinin tavsiyesi papatya çayıyla gözlerin üzerini kapatmak. Papatya çayı göz kaşıntısına ne iyi gelir sorusunun en güzel cevaplarından birisi olabilir.

Tarifi ;Aktarlardan temin ettiğiniz papatya bitkisinden 6-7 adet kadarını küçük bir tencereye atın ve üzerine 1 fincanlık su çekin ardından kaynamaya bırakın. Kaynamaya başlayınca küçük bir havluyu içerisine batırıp suyunu sıktıktan sonra gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz.

Soğuk Kaşık Uygulaması;

Soğuk kaşık yöntemi, göz kızarıklığını ve kaşıntısını yok edebilmekte. Kaşık yöntemi bilinen en eski yöntemlerden birisidir. Bir bardağın içerisine iki küp buz koyun ve üzerine su çekin. Ardından içerisine yemek kaşığı koyun ve kaşığın 2 dakika soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra kaşığı gözünüzün üzerinde bırakın. Kaşık sıcak oluncaya dek gözünüzde kalmalı. Kaşık sıcak olduktan sonra bu yöntemi diğer gözünüz içinde uygulayın.

Salatalık Yöntemini Uygulayın;

Genellikle cilt bakımı olarak kullanılmakta olan salatalık dilimlerinin gözlere olan faydası saymakla bitmez. İki dilim salatalığı buzlu bir suyun içerisine atın ve 6-7 dakika iyice soğumasını bekleyin ardından çıkarın ve gözlerinizin üzerine koyun. Gözlerinizin üzerinde 10 dakika kadar kalmalı. Bu yöntem hem gözlerde ki ağrıyı hemde kaşıntıyı giderecektir. Göz kaşıntısına ne iyi gelir sorusuna en güzel cevabın salatalık yöntemini uygulamak olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!