Hangi Burçlar Hangi Burçlarla Anlaşır?

Yıldız hareketlerinin günlük hayatımızdan ziyade, hayatımızın genelinde önemli bir oynadığı düşüncesindeki insan sayısı azımsanacak gibi değil. Nitekim bazı insanların sadece burçlarından yola çıkarak bahsedilebilecek ortak davranışları da bunu kanıtlar gibi. Peki Zodyak hangi burçlar hangi burçlarla anlaşır sorusuna ne cevap veriyor. Sizin için en iyi anlaşan burçları tam liste şeklinde derledik.

Hangi Burçlar Hangi Burçlarla Anlaşır?
Hangi Burçlar Hangi Burçlarla Anlaşır?

Gerçekten uyumlu olmak, aynı televizyon programlarını izlemek veya aynı yemeği sevmekten çok daha ötedir. Uzun süreli arkadaşlığın en büyük sırrı, uyumlu olmaktan geçer. Uyumdan kasıt, tek taraflı anlaşmadan ziyade, senkronize olmak ve onlarca yıllık sıkı ilişkiler inşa etmektir. Bunda aralarındaki çekim etkisinin etkisi büyük. Bazı burçların birbiriyle iyi anlaştığı gerçeği inkâr edilemez. Bazı burçlar birbiriyle tamamen farklı gibi görünse de şaşırtıcı derecede uyum içinde olabilir. Her şey dengeyi kurmak ve uyum sağlamakla ilgili. Hangi burçlar hangi burçlarla anlaşır merak ediyorsanız okumaya devam edin.  

Bu makalemizde sizler için internette en çok araştırılan konulardan olan hangi burçlar hangi burçlarla anlaşır, hangi burç hangi burçla arkadaş olmalı ve son olarak hangi burçlar iyi anlaşır konularını detaylı bir şekilde ele aldık… 

Hangi Burç Hangi Burçla Arkadaş Olmalı? 

Hangi burç hangi burçla arkadaş olmalı? İleriye yönelik uzun vadeli bir dostluk için uyumlu burçlar ve birbirini tamamlayan özellikleri vardır. Kimi zaman zıt karakterler birbiriyle iyi anlaşırken, kimi zaman aynı yöne eğilim içinde olmaları beklenebilir.  

Koç + Terazi 

Koçun doğası, yönlendirme ve liderlik kurmaya meyilidir. Genel olarak baskın ve despot karakter gibi terimler, tanımlama açısından doğru olabilir. Genelde yapılmasını istemediği şeylere tepki gösterebilir veya her istediklerinin eksiksiz yapılmasını isteyebilirler. Bu ateşli karakterleri, onları bazen kaotik ve zor kişilikler haline getirebilir. Tam da bu yüzden kontrolü eline almasını bilen biri ile iyi anlaşabilir. Terazi tam olarak böyle kişiliğe sahiptir; güven verir ve şefkatli bir kişiliği vardır. Terazi burcunun bir diğer özelliği de yakın çevresindeki insanları mutlu etmekten zevk almasıdır. Koç ve Terazi burcunun iyi anlaşan burçlar arasında sayılmasının temel sebebi de bu olabilir.  

Teraziler genel manada duygularını çok fazla belli etmeyi sevmezler. Empati duygularının gelişmiş olmaları, karşısındakileri anlamak için mücadele etmeleri ve destekleyici tavırları onları öne çıkaran özelliklerindendir. Buna karşılık, bir Koç, bir Terazi’yi güvenini bulmaya ve sesine güvenmeye teşvik edecek ve her zaman adanmış, sarsılmaz destek sağlayacaktır.  

İkizler – Başak 

İkizler, kişiliklerini çok yönlü olarak geliştirmeye odaklanmış, sosyal hayatlarında tertipli düzenli olmalarının yanında bilge karakterlerdir. Başak burcunun tutarlı olması, ikizler ve başak burçlarının iyi anlaşmasına vesile olur. Başak burcu, gayet inatçı ve hedeflerine doğrudan kitlenen karakterlerken, İkizler açık fikirlilerdir.  

İkizler ve Başak burçları, birbirlerinden faydalandığı için, hangi burç hangi burçlarla anlaşır başlıklarında yer almakta. Sonuç itibariyle Başağın enerjisi ve ikizlerin yaratıcılığı, birbirleriyle uyum içinde olur. Bu çift birlikte, birbirlerinde her zaman verimli olacak bir büyümeyi teşvik edecek.  

Balık + Oğlak 

İyi huylu olmalarıyla bilinen Balık burcu, buna bağlı olarak herkese güvenir, değer verir ve güvenleri suiistimal edilirdi. Onların bu yönünü tamamlayacak ve iyi arkadaş olacakları burçlar Oğlaktır. Oğlaklar, hemen her burç için mükemmel arkadaş olabilirler. Empati kurabilme özellikleri ve nazik olmalarından ötürü, Balık ve Oğlak burcunun iyi anlaşan burçlar arasına alıyor.  

Balık burçlarının bir diğer özelliği de bulutlarda yaşamaları. Oğlaklar ise daha gerçekçi bir bakış açısıyla ayaklarının yere basmasını sağlar, bu sayede gerçekle yüzleşebilirler. Balık burcunun dışa dönüklüğü ve Oğlak burcunun eğlenmeyi sevmesi, ikisini tamamlayan özelliklerdendir.  

Kova + Yengeç  

Planlayıcı olmalarıyla bilinen Yengeçler, geleceğe dair planlar yapmalarıyla bilinirler. Örneğin bir araba parası veya evlenince alacağı birtakım şeylerin hesabını yapabilir. Aynı zamanda yaratıcı ve düşünceli özellikleri, onları çok düşünen kişiler yapar. Kova burcuyla ortak özelliklerinden biri, uzun sohbetler yapmayı sevmeleri bundan zevk almaları. Her ikisi de ekstrem çılgınlıklardan zevk alır, yeni hobileri denemeye hazırlardır.  

Ortak yönleri olduğu kadar onları ayıran özellikler de vardır. Örneğin her iki burçta farklı şekillerde duygusal olarak farklı eğilimlere sahiplerdir. Koca burçları duygusal anlarda toplumdan uzaklaşıp içine kapanmayı, yengeç burcu ise patlamayı tercih eder. Bu iki burcun birbirini dengeleyen yanı ise budur. Bir Kova, Yengecin kendini güvende hissetmesini, Yengeç ise sevgini paylaşır.   

Aslan + Akrep 

Aslanlar kendilerine ayak uydurabilecekleri bir partner bulma konusunda sorun yaşarlar. Fazla enerjik ve dışa dönük kişilikleri onları ulaşılması zor kişiler yapar. Akrepler zorla baş etmesini seven, sadık ve temelleri gereği sevmeyi bilen, güçlü ve karakterli kişilerdir. Baş edilmesi zor olan Aslanlar, Akrepler ile iyi anlaşabilir ve iyi anlaşan burçlar arasında yer alırlar.  

Morali bozuk ve motivasyonu olmadığı anda, kendilerini cesaretlendirecek ve ilham verecek kişiliği Akreplerde bulan Aslanlar, anlaşılması güç karakterler olabilir. Hayal kırıklığına uğrayan veya yanlış anlaşılan Akrepler ise, aradığı mutluluğu Akrebin potansiyellerinde bulabilirler.  

Boğa + Yay  

Bağlılığa ve manevi olgulara değer veren Boğalar, dışa dönük zıt karakterli kişilerle iyi anlaşma eğilimindelerdir. Bu yüzden Yay burcu onlar için ideal bir arkadaştır. Yaylar sıcak kanlılıkları sayesinde gerginliği ortadan kaldırmayı veya karşısındaki cesaret vermeyi seven kişiliklerdir.  

Boğa ve Yay, ev projelerinden sosyal hayata kadar hemen her alanda mükemmel bir uyum oluştururlar.  

Hangi Burçlar İyi Anlaşır? 

Hangi burçlar iyi anlaşır? Elbette tüm burçların iyi anlaştığı burç veya burçlar vardır. İşte sırasıyla burçlar ve iyi anlaştıkları.  

Koç (21 Mart- 19 Nisan) 

Koç, ateşli, enerjik ve özgür iradeli kişilerdir. İyi bir partnere ihtiyaç duyarlar ve ateş burçları ile uyum içindelerdir. Özellikle dışa dönük Yay burcu gibi karakterle iyi partner olurlar.  

Boğa (20 Nisan- 20 Mayıs) 

Zor bir karakter olan Boğa burcu, özellikle Yengeç, Başak, Oğlak, Balık ve Yay burcu ile iyi anlaşırlar. Toprak ve kombinasyonu ile uyumlu bir eşleşme sağlayan boğa, zıt karakterlerle karmaşık bir ilişki kurabilir.  

İkizler (21 Mayıs- 20 Haziran) 

İkizler, Terazi, Kova ve Başak burcuyla iyi anlaşırlar. Yetenekli, bağımsız ve başarılı kişiliğe sahip olan ikizler, duyarlı ve hayatı dolu yaşamayı severler.  

Yengeç (21 Haziran- 22 Temmuz) 

Balık, duyguları yoğun yaşayan, yüzeysel ve herkesle harika etkileşim kurabilme yeteneğine sahip bir burçtur. Balık burcunun Koç ve Akrep gibi ateşli kişilerden uzak durması gerekilir.  

Aslan (23 Temmuz- 22 Ağustos) 

Aslanlar kendine güvenli olmasıyla bilinirler. Pozitif, coşkulu ve tutkulu olan Aslan burcu, Akrep ve Yay burcu ile mükemmel bir uyum sağlayabilirler.  

Başak (23 Ağustos- 22 Eylül) 

Hayata sevgi dolu bir bakışı olan Başak, kendisiyle benzer duygulara sahip olan Oğlak burcuyla müthiş bir uyum içinde olabilirler. Başaklar, temkinli ve rahatsız kişiliklerden uzak durmalıdır.  

Terazi (23 Eylül- 22 Ekim) 

Terazi, dramı sevmeyen, duygularını içinden yaşamayı tercih eden bir burçtur. Terazinin duygularını paylaşan kişilikler Kova, Koç ve İkizlerdir. Pratik olan Terazinin doğası ile birlikte uyumsuz olacak burç ise Oğlaktır.  

Akrep (23 Ekim- 21 Kasım) 

Akrep her duyguyu yoğun yaşayan bir kişiliğe sahiptir. Balık burçları ile iyi şekilde anlaşabilir ve eşit derecede Aslan ile harika olurlar.  

Yay (22 Kasım- 21 Aralık) 

Yay, Ateş burçlarıyla, özellikle de Koç burcuyla iyi uyumludur. Eşit derece bağımsız olan kişilikler, güçlü karakterleriyle uyum içinde olurlar.  

Oğlak (22 Aralık- 19 Ocak) 

Sadık ve çalışkan olan Oğlak, bu konuda Başak ile müthiş bir uyum içinde olabilirler. Paylaştıkları ortak değerlerden ötürü güçlü bir uyum içinde olurlar.  

Kova (20 Ocak- 18 Şubat) 

Son derece bağımsız olan Kova, duygusallığa karşı mesafelilerdir. Bu yönleriyle İkizler ile uygun olurlar ve her iki burcun da ruhları birbirine çok benzer.  

Balık (19 Şubat- 20 Mart) 

Genelde hassas ve empati kurma yeteneğine sahip olmasıyla bilinen Balıklar, aynı zamanda sezgileri kuvvetli kişilerdir. Balık burcunun anlaşabileceğinden ziyade onları üzemeyecek burçlardan uzak durmalıdır. Bunlar genelde İkizler, Kova, Akrep ve Koç gibi burçlardır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!