Hangi Tabletlere PUBG Yüklenir? (Güncel 2021)

Hangi Tabletlere PUBG Yüklenir? Pubg Mobile Destekleyen Tabletler? (Güncel 2021) 

Çıktığı günden bu yana piyasayı kasıp kavuran Battle Ground oyunu PUBG, dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de en çok oyuncuya sahip. Dörtlü oyun moduyla arkadaşlar arasında eğlenceli bir oyun aktivitesi sunması ve taktikler geliştirebilmenize imkân sağlaması gibi çok fazla tercih sebeplerinden sıralanabilir. Bu oyunu tabletlerde oynamak, akıcı grafik, kolay hareket edebilme ve büyük ekran kolaylığı sayesinde daha çok tercih edilmekte ancak her tabletten aynı performansı alamazsınız. Kullanıcıların en sık arama yaptığı konulardan birisi de hangi tabletlere PUBG yüklenir sorusuna cevap aramak oluyor.  

Hangi Tabletlere PUBG Yüklenir? (Güncel)
Hangi Tabletlere PUBG Yüklenir? (Güncel)

Açıkçası hemen her tablete PUBG yüklenir ancak oynatma hatta açılma konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Ayrıca birkaç ay önce rahatlıkla oyun oynayabildiğiniz tablet üst üste gelen birkaç güncellemeden sonra oyunu kaldıramaz, fazla ısınma, donma ve açılmama gibi sorunlar verebilir. Bunun sebebi her yeni güncellemeyle birlikte yeni teknolojik alt yapılar da oyun sistemine dahil edilir ve sistem gereksinimleri artarak devam etmesidir 

Bu durum İOS işletim sistemine sahip tabletlerde daha düşük oranlı meydana geleceğinden PUBG oynamak için tercih edilen tabletler de ilk sırayı almakta. Fakat Android sistemi üzerine geliştirilmiş yüksek kaliteli ana kartlı cihazlarda da aynı performansı alabilmeniz mümkün. Bu mantık ile bakıldığında uzun süre sorunsuz PUBG oynamaya devam edebilmeniz için son sürüm bir cihaz almanız gerekecektir. Bu sayede daha sonra eklenecek güncellemelerde oyuna giriş yaparken veya akıcı ekran grafikleriyle oyun oynarken ortaya çıkabilecek takılmaların önüne geçebilirsiniz. 

Hangi tabletlere PUBG yüklenir: 

 • Apple iPad Pro 4. Nesil 
 • Apple iPad Pro 3. Nesil 
 • Apple iPad Pro 
 • Apple iPad Mini 
 • Samsung Galaxy Tab S7 Plus 
 • Samsung SM-W627  
 • Samsung Galaxy Tab A 
 • Samsung Galaxy Tab A7 
 • Samsung Galaxy Tab S7 
 • Casper S20 
 • Casper L20 
 • Huwai MatePad Pro 

Hangi tabletlere PUBG yüklenir 2021 güncel liste bu şekildedir. Bu modellerin altındaki cihazlarla da çok fazla verim alamasanız da PUBG oynayabilirsiniz fakat yazımızın başında da belirttiğimiz gibi uzun süreli performans almanız zor olacaktır. Bu yüzden belki birkaç yıl hatta ay sonra yeniden bir cihaz satın almanız gerekebilir. Çünkü bir sonraki gelecek güncelleme ile sistem gereksinimleri bu listenin üzerine çıkacaktır.  

Tabletler İçin PUBG Sistem Gereksinimleri 

Tablet PC’lerde normal bilgisayarlarda olduğu gibi bir ekran kartı, işlemci, ram, hafıza ve ana kart bulunur. Ekran kartları özellikle yoğun grafik gereksinimlerinde işlemciye yardımcı bir işlemci görevi görür ve bu sayede cihazın ısınmasını azaltarak uygulamalardaki performansını yükseltir. Buna bir aracın çekişine yardımcı olan ek motor görevi görür. RAM’lar geçici hafızayı ve işlemcinin hızını, hafıza tablete yapabileceğiniz maksimum yükleme kapasitesini, işlemci hızını tabletin esas hızını ve ana kart tüm parçalar arasındaki bağlantıyı kuran donanım elemanlarıdır. Tüm bu elemanların birleşimi kusursuz bir deneyim yaşamanıza olanak sağlar. 

Tabletlerde PUBG Oynamak İçin Gerekli Olan Sistem Gereksinimleri:  

Android cihazlar için:  

 • En az 6 GB Ram, Andoid işletim sürümü 8 ve üzeri, 5 GB depolama alanı, işlemci 650 

iOS (Apple) cihazlar için: 

 • En az 6 GB Ram, iOS 9 sürüm, 5 GB depolama alanı, işlemci 650 
 • Bu sistem gereksinimlerinin altında kalan cihazlarda oyunda takılma, başlatma sorunu, ısınma hatta cihazda bozulma gibi olasılıklar olacaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!