Hangi Tabletlere Sim Kart Takılır? Tabletlere Sim Kart Takılır Mı?

yorumsuz
43 okuma

Hangi Tabletlere Klavye ve Mouse Takılır? Tabletin Kaç Inç Olduğunu Nasıl Anlarım ?

Bu yazımızda sizlere Hangi Tabletlere Sim Kart Takılır ? Hangi Tabletlere Klavye Takılır ? gibi konulardan bahsedeceğiz fakat gelin önce tablet nedir buna biraz değinelim.

Tablet Nedir?

Tablet tek bir ünite olarak sadece ekran devresi ve bataryası olan, parmak veya kalem ile çalışabilen aynı zamanda bazı türlerine ise sim kart veya klavye, mouse gibi dış donanımlarda takılarak desteklenebilen bir çeşit akıllı cihaz türüdür.

Tabletlerin özellikleri nelerdir?

Tabletlerin de cep telefonları ve bilgisayarlar gibi donanımsal özellikleri vardır. Bunlar ;


  • En , boy , kalınlık , ağırlık gibi fiziksel özellikleri
  • Dahili hafızası ve harici hafızası ( yani microsd hafıza kartlarıyla desteklenebilir hafıza )
  • Ekran boyutu, ekran teknolojisi , ekran tipi, ekran çözünürlüğü
  • Arka ve ön kamerası
  • Kablosuz ağ
  • Bluetooth
  • Pil türü
  • İşletim sistemi

Bir tableti meydana getiren donanımsal özellikler bunlardır. Tablet bir cep telefonundan daha fazlasıdır, neredeyse bir bilgisayar kadarda işlevseldir. Hal böyle olunca kullanıcılarda tablete sim kart takılır mı ? Hangi tabletlere sim kart takılır ? gibi konuları araştırma içerisine girerek bir tablete telefonların telekomünikasyon özelliğini de yüklemeye çalıştılar. Üreticilerin bazıları bu isteğe tepkisiz kalırken bazıla tablet üreticileri de, çıkardıkları bazı tablet modelleriyle tablet severlerin bu isteğini karşıladılar.

Hangi Tabletlere Sim Kart Takılır ?

Hangi Tabletlere Sim Kart Takılır ?
Hangi Tabletlere Sim Kart Takılır ?

Tabletlere sim kart takarak cep telefonlar gibi telekomünikasyon özelliği kazandırıp iletişim dünyasına da dahil etmek isteyen kullanıcılara apple, asus, samsung ,alcatel, hometech gibi bazı markalar belli başlı birkaç modelinde yanıt verdi. İşte hangi tabletlere sim kart takılır? Hangi tabletler sim kart destekler sorusunun cevabı :

  • Asus Memo Pad 7 FE7010CG 8 Gb 7″ 4G+Wifi Tablet Sim Kartlı

·         Apple iPad Air Wi-Fi +4G Sim Kartlı 9.7″ 64 GB

·         Samsung Galaxy Tab 4 SM-T532 16 GB SimKartlı

·         Alcatel 3T8 8″ Wi-Fi+4G Sim Kartlı Standlı Kılıf Tablet Kılıfı

·         HOMETECH ALFA 10MA 2GB 16GB 10” 3G SİM KARTLI TABLET

Hangi Tabletlere Klavye ve Mouse Takılır ?

OTG Kablo ile Tablete Klavye Bağlama
OTG Kablo ile Tablete Klavye Bağlama

Yazımızda da belirttiğimiz gibi kullanıcıları tableti hem cep telefonu hem de bilgisayar gibi kullanmak istiyor. Bu yüzden bir üst başlığımızdaki gibi hangi tabletlere sim kart takılır konusu dışında tablet almayı düşünen, tablet sever teknoloji dostları hangi tabletlere klavye takılır? Bu sorunun cevabını aramaya başladı. Tabletinize Mouse klavye takmanız için teknoloji mağazalarından alabileceğiniz usb otg kablosuna ihtiyacınız var. Usb otg kablosunu alırken dikkat etmeniz gerek nokta, tabletinizin usb çıkışı makro mu mikro mu ? Bazı tabletlerde makro usb çıkışı bulunurken bazı tabletlerin usb çıkışı mikro olabiliyor. Klavye ve mousenuzu bağlamanız için tek dikkat etmeniz gereken konu dediğimiz gibi usb otg kablonuzu tabletinize uygun almak. Örneğin Asus FonePad 7

Modeline belirttiğimiz şekilde tabletinizle uyumlu usb otg kablosu alarak Mouse ve klavyenizi rahatlıkla bağlayabilirsiniz.

Tabletin Kaç Inç Olduğunu Nasıl Anlarım?

Tabletlerin özellikleri nelerdir? Başlığımızda belirttiğimiz özelliklerden birisi de ekran boyutu. Yazımızın içerisinde bir çok noktada belirttiğimiz gibi kullancılar hem cep telefonu hem bilgisayar özelliklerini ve rahatlıklarını tabletlerine yansıtmak istiyorlar , dolayısıyla tabletten beklenti büyük. Cep telefonu ve bilgisayar kullanıcılarında olduğunu gibi , tablet kullanıcıları arasında da film izlemek ve oyun oynamak isteyen bir kitle var. Bu kitle için cihazların donanımsal özelliklerinin dışında ekran büyüklüğü de çok önemli. Hal böyle olunca tablerin ekran büyüklüğünü anlamak için görmeden de inç boyutuna göre bilebilmek gerekiyor. Yani bir tableti teknoloji mağazasından alırken görüyorsunuz ve ona göre alıyorsunuz, bazen de o beğendiğiniz tablette internette daha ucuz olabiliyor dolayısıyla internetten almak gerekebiliyor veya tabletleri hiç mağazalarda görmeden online alışveriş yapan bir kitle var biliyorsunuz, onlar direkt tabletlerini internetten almayı tercih edebilirler. Bu durumda yeni tablet almak isteyen kullanıcıların kafasında şu soru beliriyor tabletin kaç inç olduğunu nasıl anlarım ?

İnç karşılığı = 2,54 cm’dir. Yani alacağınız tabletin kaç inç olduğunu teknik özelliklerinden gördükten sonra 2.54 cm ile çarpmalısınız.  Ölçüme çerçeveler dahil edilmediği için bulacağınız sonuç sizin tabletiniz ekran dediğimiz görülebilir alan büyüklüğü olacaktır. Buna göre bir seçimde bulunmanız sizler için yararlı olacaktır. Ayrıca inç hesap etme siteleri de mevcuttur. Google’a inç hesaplama yazdığınız zaman çıkan sitelere inç rakamını girerek kaç cm’e tekabül ettiği bulabilirsiniz.

2020’de Alabileceğiniz En İyi 5 Tablet

Tablet almayı düşünen veya tabletini değiştirmeyi düşünen tablet severler için yani tablet severler için ilgi çekici başlığımız ile yazımızı noktalıyoruz. Her geçen gün gelişen büyüyen teknolojiye ayak uydurmak hem araştırmak açısından hem de bütçe – ekonomi olarak yetişmek pek mümkün olmuyor. Bu yüzden sizlere 2020 yılında alabileceğiniz en iyi 5 tablet modelinden bahsetmek istiyoruz. Bu tabletlerin hepsinin birbirinden farklı ve gelişmiş özellikleri var. Bu yüzden hepsinin teknik özelliğini yazmak yerine marka modellerini yazıyoruz. En iyi 5 tablet noktasındaki bu tabletleri ise kendi arasında teknik özellik ve rakam olarak karşılaştrmayı da siz değerli kullanıcılarımıza bırakıyoruz. Tabii ki bu tabletler en iyi 5 tablet olmanın verdiği büyü ve arkasındaki popüler marka üreticilerinin isimleriyle birlikte diğer tabletlere göre biraz pahalı olabilir fakat yazımızın içerisinde bahsettiğimiz tabletten istenen fazla beklentileri karşılarak nitelik tasarlanmışlar adeta. İşte 2020’de alabileceğiniz en iyi 5 tablet:

1. iPad Pro 11 (2018)

2. iPad 10.2 (2019)

3. iPad Air

4. Samsung Galaxy Tab S6

5. Microsoft Surface Pro

Siz de bu ve diğer tüm yazılarımız için aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bizlere istek, öneri , taleplerinizi iletebilirsiniz, bizleri okuduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.


Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Tweetle

Etiketler: , , , , , ,

Konu hakkında yorumunuzu yazın