Huawei Telefonlarda İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Merhaba, bu yazımızda size internet paylaşımı nedir? Cep telefonlarından internet paylaşımı nasıl yapılır? kişisel erişim noktası nedir? Kişisel erişim noktası nasıl açılır? Huawei telefonlarda internet paylaşımı nasıl yapılır? gibi konulara değineceğiz.

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte cep telefonu kullanımı oldukça yaygın, cep telefonu dediğimizde de akla hemen internet geliyor. Çünkü telefonda yapılacak her işlemin bitişi internet ile sonuçlanıyor. Resim çekiyorsunuz sosyal medyaya yüklemek için internet lazım, oyun oynacaksınız artık çoğu oyun internet erişimiyle online bir şekilde oynanıyor internet lazım, film veya video izleyeceksiniz internet lazım vb. kısacası cep telefonları ve internet her an yaşamımızın içinde. Dolayısıyla bazen o kadar yoğun kullanıyorsunuz ki , evimizde ve iş yerimizde wifi ağlarımız olduğu halde sadece dışarıda kullanımımız ile birlikte tarifemizdeki internet haklarımızı bile bitirebiliyoruz.

Bu durumda ek paket alımı gerçekleştirebileceğimiz gibi çoğunlukla birlikte vakit geçirdiğimiz eş, akraba, arkadaşlarımızın yanındaysak fatura tutarımızı arttırmamak adına ve onlarından çok yoğun bir internet kullanımı yoksa ya da kullandığı tarifedeki haklarının yenilenmesine çok az bir zaman kaldığı halde hala kullanım haklarını tüketememişse , onların internetin faydalanarak işlerimizi halledebiliriz.

Telefonlar internet paylaşımı her işletim sistemde farklı olabileceği gibi aynı işletim sistemini kullanan telefonlarda bile menüsel dizaynın farklı olması dolasıyla farklı menüler içerisinde olabilir. Bu tip durumlarda telefonumuzun menü içerisinde arama yapabileceğimiz bir kutucuğu bulunuyorsa burada arama yaparak ilgili menüye erişebilir ya da kullandığımız telefonun web sitesinden ilgili ayarların nereden yapılacağına dair bilgilere erişebiliriz.

Huawei telefonlarda internet paylaşımı nasıl yapılır? Bu işlemi menü üzerinden tarif edeceğiz.

  • Paylaşım yapacak olan huawei marka cep telefonumuzda mobil verimiz açık olmalı.
  • Daha sonra internetimizi paylaşmak istediğimiz cihazını wifi özelliğini açıyoruz.
  • Ardından kendi telefonunuzun ‘ayarlar’ bölümüne girin. Buradan ‘İnternet paylaşımı ve mobil erişim’ yazılı olan bölüme basın.
  1. Açılan sayfada ‘mobil erişim noktası’ yazan yeri açık konuma getiriniz. Çıkan dikkat uyarısını ‘Tamam’ a basarak onaylayın. Daha sonra mobil erişimi açık olacaktır.
  2. Karşı cihazda Wifi ağı araması yapın ve çıkan isimler arasından kendi telefonunuzun adını seçin. Kendi koymuş olduğunuz şifreyi girin ve onaylayın. Böylece bağlantı gerçekleşmiş olacaktır.

Huawei internet nasıl paylaştırılır?

  • Ayar kısmına girdiğinizde “Kablosuz bağlantı ağlar”
  • “Kişisel ortak erişim noktası”
  • Erişim noktasındaki butonu kaydırarak açalım.
  • Cihaz adının yazdığı yer wifi adı ve şifre bölümüne de bağlantı için güvenlik olarak belirlenecek parolayı yazınız

Android güncellemeleri nedeniyle , farklı android sürümü içeren cihazlarda menüler farklılaşabilir. Örneğin: Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, P30 Pro, P20, Pro, P20 Lite, P Smart, Huawei Y7 ve Y8′ gibi çoğu modelde android sürümüne göre menüler değişkenlik gösterebilmektedir. Dolayısıyla Huawei marka cep telefonumuzdan ayarlar menüsüne giriş yaptığınız zaman üst taraftaki mercek logolu kısmında arama yaptırarak internet paylaşımı ile olan ilgili ayar kısmına ulaşabilirsiniz.

Önemli bir not : Tarifenizdeki haklarınız bittiği durumlarda, internet paylaşımını başkasından kullanıyorsanız. Olası kopma durumlarından farkına varmayıp aşım ücretleriyle karşılaşmamanız adına kendi telefonunuzdaki mobil veri erişiminizi kapatmanızı öneririz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!