İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

İdrar Enfeksiyonu;

İdrar yolu enfeksiyonu rahatsızlığınızı anlamanın en etkili yolu, idrar sırasında meydana gelen yanma hissidir. Bu yanma hissi birlikteliğinde ağrıyı da getirebilir. İdrar enfeksiyonu rahatsızlığını evinizde doğal yollarla çözebilirsiniz. Biz bu makalemizde idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir konusunu ele aldık.

İdrar Enfeksiyonu Belirtileri ;

  • Sık sık idrara çıkmak
  • İdrar yaparken ağrı ve yanma
  • Ateş ve titreme
  • İdrarda kan
  • Kötü kokulu idrar
  • Koyu idrar

İdrar Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir ;

Bol Su İçin;

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?
İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

Gün içerisinde bol miktarda su tüketmeniz, enfeksiyondan kurtulma yolunda en etkili çözüm yolu olacaktır. Bol miktarda tüketilen su idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir sorusunun en iyi cevabı diyebiliriz.

Kızılcık Suyu İçin ;

Kızılcık suyu, bu rahatsızlığı çeken insanların tavsiye etmiş olduğu bir sıvı gıdadır. Marketlerden bulabileceğiniz kızılcık suyunu içmenizi önermekteyiz. Gün içerisinde 3 litreden fazla içmemelisiniz çünkü ishale neden olabilir.

Kabartma Tozu ve Su Yöntemini Uygulayın ;

Kabartma tozu ve su karışımı, idrarınızda oluşmuş olan asidi nötr hale getirmeye yardımcı olmakta. Bir çay kaşığı kabartma tozunu bir fincan sıcak suya karıştırarak için. Bu yöntem idrara çıktığınız esnada oluşan ağrıyı da yok edecektir. Günde bir bardaktan fazlasını içmeniz kesinlikle önerilmez. İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en güzel doğal çözümlerden birisi kabartma tozu ve su karışımıdır.

Sıcak Kompres Uygulayın ; 

Sıcak su kompresi ağrılarınızı hafifletmeye yardımcı olacaktır. İçerisine sıcak su koymuş olduğunuz torbayı karnınızın üzerine koymanız ağrıları dindirebilir. Bu yöntem idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir sorusuna verilebilecek doğal çözümlerden bir tanesidir.  

Sıcak Duş Alın ;

Sıcak bir duşta ağrılarınızı azaltmaya yardımcı olur. Cinsel organınızı bir sabun veya sadece su ile yıkayın. Ağır kokusu olan bir şampuan kullanmanız tavsiye edilmemektedir. Duştan sonra deodorant spreylerini veya kokulu pedleri kullanmaktan kaçınmalısınız. 

Ellerinizi Temiz Tutun ; 

Her tuvalet ihtiyaçlarını giderdikten sonra veya dışarıya çıkıp geldiğinizde mutlaka ellerinizi yıkamalısınız. Ellerinizi temiz tutmamanız hem idrar yolu enfeksiyonuna hemde başka hastalıklara yol açabilmekte.

İdrarınızı Tutmayın ; 

İdrarınız geldiği sırada tutmamalısınız. Bu durum idrar yolu enfeksiyonuna yol açmakta. Bu nedenle idrarınız geldiği esnada hiç beklemeden ihtiyacınızı gidermelisiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!