İpad Hafızasını Arttırmanın 5 Yolu

İpad Hafıza Arttırma Yöntemleri, Uygulamaları

Apple’ın en ünlü cihazlarından biri olan İpad, çıkış yılı olan 2010 yılından beri çoğu insan tarafından kullanılmış ve çok sevilmiştir. Hatta İpad cihazların şu an oldukça popüler olan ve sık kullanılan tablet teknolojisinin gelişmesine de yön vermiştir denebilir. Ancak bu durum da İpad cihazların kötü yanlarının yok olduğu anlamına gelmez. Peki bu durumda İpad hafızasının arttırmanın 5 yolu nedir? 

İpad cihazların özellikleri okunduğunda depolama seçeneklerinin diğer tabletlerle karşılaştırıldığında oldukça düşük olduğu görülmektedir. İpad cihazların depolama seçenekleri sırasıyla 16 GB, 32 GB ve 64 GB olduğu görülmektedir. Android tabletlerin hafızaları düşük olsa da hafıza kartları ve microSD kartlar takılarak bu hafıza arttırılabilmektedir. Ancak İpad cihazlara hafıza kartı takma seçeneği ne yazık ki mümkün değildir. Bu demek değildir ki İpad cihazların hafızasını arttırmanın herhangi bir yolu yoktur. Bazı cihazlar kullanılarak İpad cihazların kapasitesi arttırılabilir. İşte İpad hafızasını arttırmanın 5 yolu: 

Kingston Wi Drive 

Kingston Wi Drive cihazı, tam olarak kablosuz olarak appleİpad ve android cihazlara bağlanabilen bir hafıza kartı olarak düşünülebilir. Çalışma mantığı ise şu şekildedir: telefonunuz veya tabletinizi bluetooth seçeneği ile Kingston Wi Drive cihazına bağlamanız gerekmektedir. Ardından 4 saat kesintisiz pil ömrüyle bu cihazla dosya paylaşımı yapabilir ve İpad cihazınızın hafızasında yer açabilirsiniz. 

Segate GoFlex Satellite 

Seagate GoFlec Satellite cihazı da kablosuz özelliği ile taşınabilir bir depolama alanıdır. Bluetooth teknolojisi ile İpad cihazınızı bu alete bağlayabilir ve bluetooth özelliği sayesinde bu cihaz ve İpad cihazınız arasında bilgi paylaşımı yapabilirsiniz. Üstelik bu cihazların depolama alanı 1 Terabayta kadar çıkmaktadır. 

G-CONNECT 

G-CONNECT dünyanın en popüler cihazlarından biridir ve sıkça kullanılmaktadır. Diğer cihazlarla da bu cihazın çalışma mantığı aynıdır. İpad cihazınızı G-CONNECT cihazına kablosuz bağlantı seçeneğiyle bağlayıp iki cihaz arasında dosya paylaşımı yapabilir, bu sayede İpad cihazınızın hafızasını boşaltabilirsiniz. 

AirStash 

AirStashİpad cihazların ucuna sahip olan ve cihaza manuel olarak bağlanabilen bir depolama alanıdır. Flash diskler ile aynı mantığa sahip olan AirStash, cihaza şarj bağlantı yerinden takılır ve iki cihaz arasında dosya paylaşımı yapılabilir. Bu sayede İpad cihazınızın hafızasını boşaltabilirsiniz. 

Apple İpad Camera Connection Kit 

Apple İpad Camera Connection Kit isimli cihazın çalışma mantığı aslında diğerlerinden biraz daha farklıdır.  Bu cihaz, aslında fotoğraf makinenizden Apple cihazlarınıza aktarım yapmanızı sağlar. Ancak bu cihaz aynı zamanda Apple cihazlarda depolama alanı olarak da kullanılabiliyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!