iPhone Şarj Süresini Hızlandırmak İçin 5 İpucu

Akıllı cep telefonları hayatımızda birçok kolaylığı bizlere sunan teknolojiler olsa da, maalesef ki gerek şarj süreleri ve gerekse şarj olurken gereken uzun zaman hala en büyük sorunlar arasında yer alıyor. iPhone şarj süresini hızlandırmak için ipuçları listemizde, iPhone marka cihazlarınızın mevcut halinden daha kısa sürede şarj olmasını sağlayacak basit önerilerde bulunduk. 

iPhone Şarj Süresini Hızlandırmak İçin İpuçları 

Gereksiz Uygulamaları Kapatın 

iPhone Şarj Süresini Hızlandırmak İçin 5 İpucu

Cihazınızı şarj ederken arka planda çalışmaya devam eden uygulamaların, şarj süresini uzatan etkenlerden biri olduğunu unutmayın. Bu yüzden çok ciddi katkı sunmasa bile bu uygulamaları kapatarak, şarj süresini biraz daha hızlandırabilirsiniz. Hâlihazırda kullanmadığınız mevcut uygulamaların kapatılması, aynı zamanda şarjınızın daha uzun süre gitmesine de yardımcı olacaktır. 

Şarj Ortamının Serin Olmasına Dikkat Edin 

iPhone cihazların şarj olurken yavaş kalmalarındaki önemli nedenlerden biri, şarj ortamının sıcak olmasıdır. Android cihazlarda böyle bir farklılık görünmezken, iPhone marka akıllı telefonların serin ortamlarda çok daha hızlı olduğu görülmektedir. Hatta Apple tarafından şarj ortamı için önerilen sıcaklığın, 20 ile 30 derece arasında olduğunu biliyor musunuz? 

Uçak Modunda Şarj Edin 

Uçak modunu kullanmak ya da en kötü haliyle internet bağlantısını tamamen kesmek, iPhone şarj süresini hızlandırmak için tavsiyeler arasında oldukça faydalı olan yöntemlerden biridir. Tıpkı Android işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi cihazı kapatarak, uçak moduna alarak veya internet bağlantısını keserek şarj etmek, şarj süresinin daha kısa olmasını sağlamaktadır. 

Orijinal Şarj Adaptörü ve Kablosu Kullanın 

Kısacası iPhone ya da iPad modellerinin orijinal şarj aletlerini kullanmanız, şarj süresinin tam verimli bir şekilde kısalmasını sağlayacaktır. Genellikle insanlar şarj cihazı bozulduktan sonra pahalı olması nedeniyle, orijinal ürün almamaktadır. Ancak orijinal ürün haricinde kullanılan şarj aletleri, şarj süresini uzatmaktadır. 

Batarya Ömrüne Dikkat Edin 

Cihazınızın batarya ömrünün dolmuş olması veya bataryanın önemli ölçüde yıpranmış olması da, şarj süresini uzatmaktadır. Bu sebeple bataryanızın ciddi oranda yıprandığını düşünüyorsanız, servise götürerek orijinali ile değiştirilmesini sağlayın. 

Mobil teknolojilerin tamamında, şarj tam dolduktan sonra cihazı şarjdan çıkarmak önemlidir. Aksi halde cihazın batarya ve şarj mekanizması, artık telefonun daha yavaş şarj olmasına sebep olacak şekilde yıpranmaktadır. 

iPhone şarj süresini hız hızlandırmak için ipuçları arasında yer alabilecek farklı yöntemleri, yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!