Kablosuz Şarj Özelliği Olan Telefonlar 2021

Hangi Telefonlarda Kablosuz Şarj Özelliği Bulunmaktadır?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık birçok eski nesil alet tarihe karışıyor. Bunlardan biri de kablolu şarj aletleri. Yıllardan beri kullandığımız kablolu şarj aletlerinin aslına bakacak olursak birçok dezavantajı var. Sürekli kabloların bozulması ve yıpranması, kısa kablolar ve priz neredeyse bizi de oraya mahkum etmesi bu dezavantajlar arasında sayılabilir. Artık yeni kablosuz şarj özelliği olan telefonlar ile siz de bu çileden kurtulabilirsiniz. Kablosuz şarj özelliği sayesinde artık priz aramadan istediğiniz yerde, istediğiniz şekilde telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Peki kablosuz şarj özelliği olan telefonlar nelerdir? 

  • Xoami Mi 9: orta segment bir telefon olsa da Xoami Mi 9 telefonu en iyi kablosuz şarj özelliğine sahip telefonlar arasındadır. Cihaz, Charge Turbo isimli şarj standı yardımıyla şarj edilmektedir. 
  • Huawei Mate 20 Pro: son çıkan cihazlardan biri olan Huawei Mate 20 Pro, 15 w kadar kablosuz şarj etme olan her şarj standını destekliyor. 
  • Google Pixel 3: Google’ın yeni çıkardığı telefon ola Pixel 3 serisi de 10 w kadar kablosuz şarj etmek özelliği olan şarj standını destekliyor. 
  • Sony Xperia XZ3: en iyi kablosuz şarj özelliği sunan telefonlardan biri de Sony Xperia XZ3. Üstelik kısa süre içerisinde şarj olma özelliği de bulunuyor. 
  • Samsung Galaxy Note 9: bu cihaz zaten 4000 mAh’lik şarj standı ile birlikte satılıyor. Bu stant yardımıyla telefon kısa süre içerisinde şarj olma özelliğine sahip. 
  • Samsung Galaxy S10 Serisi: bu serinin kablosuz şarj özelliğinin yanı sıra başka bir özelliği de var. Şarj paylaşma özelliği sayesinde Samsung Galaxy S10, başka bir cihazı da şarj edebiliyor. 
  • Huawei P30 Pro: özellikle kamerasıyla bilinen Huawei P30 Pro, kablosuz şarj özelliğine sahip olan telefonlardan biri. Cihazın bataryası ise 4200 mAh. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!