Kadınlarda Göğüs Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kadınlarda Göğüs Ağrısı Neden Olur? Göğüs Ağrısına Ne İyi Gelir?

Göğüs Ağrısı ;

Tıp dünyasındaki ismi mastalji olarak bilinen göğüs ağrıları kadınlar arasında çok yaygın olan bir rahatsızlıktır. Bu ağrılar şiddetli olabilir ancak ciddi bir durum değildir. Her ihtimale karşı bu ağrıların sebebini doktorunuzdan öğrenmeniz tavsiye edilir. Göğüs ağrılarını azaltmak için farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Biz bu makalemizde kadınlarda göğüs ağrısına ne iyi gelir ve göğüs ağrısı nasıl geçer konularını ele aldık.

Rahat Sütyenler Tercih Edin ;

Kadınlarda Göğüs Ağrısı Neden Olur? Göğüs Ağrısına Ne İyi Gelir?
Kadınlarda Göğüs Ağrısı Neden Olur? Göğüs Ağrısına Ne İyi Gelir?

Giydiğiniz sütyenin sizleri rahatsız etmemesine özen göstermelisiniz. Çok sıkan bir sütyen ağrılara yol açabilmekte. Göğüslerinize tam uymayan bir sütyen ağrıya neden olabilmekte. Uyurken kesinlikle sütyen giymemelisiniz.

Göğüs Ağrısına Ne İyi Gelir ;

Egzersiz Yapıyorsanız Spor Sütyen Giyin ;

Spor gibi alışkanlıklarınız varsa, spor sütyen giymeniz tavsiye edilmekte. Bu sütyenler göğüslerinizi sporun etkisine karşı desteklemek için tasarlanmıştır ve böylelikle spor yaptığınız esnada meme rahatsızlığı çekmenizi önleyecektir.

Soğuk Kompres Uygulayın ;

Göğüslerinize içten taraf soğuk bir kompres uygulayın. Soğuk kompres her şişme ve ağrılarda kullanılan en doğal yöntemdir. Ağrılarınızı çok büyük oranda azaltacaktır. En az 20 dakika etkilenen bölgeye uygulamanız gerekmekte. Göğüs ağrılarına ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan birisi soğuk kompres uygulamaktır.

Sıcak Duş Alın ;

Eğer imkanınız varsa oldukça sıcak bir jakuziye uzanmanız daha iyi gelecektir. Sıcak suyun içerisine uzanın ve göğüslerinizi bu suyun akışına bırakın. Sıcak suda 20 dakika kadar kalmak göğüs ağrılarınızı dindirmeye yeterli olacaktır. Göğüs ağrısına ne iyi gelir diyorsanız mutlaka sıcak duş almanızı tavsiye etmekteyiz.

Kafeinli İçeceklerden Kaçın ;

Kafeinli içecekler doğrudan göğüs ağrılarını tetiklemekte. Göğüs ağrılarınız olmasa bile kafeinli içecekler göğüslerinizde rahatsızlık verici ağrıya sebebiyet verebilir. Kafeini tamamen hayatınızdan söküp atmalısınız. Kafein içeren günlük olarak çok tüketilen 3 ürün ; 

  • Soda
  • Kahve
  • Çikolata

Göğüslerinize Masaj Yapın ;

Göğüslerinize masaj yapmak son derece önemli ve etkili bir yöntemdir. Nazik bir şekilde her gün yapacağınız 15 dakikalık masaj, göğüs ağrılarınızı azaltmanızda çok etkili olacaktır. Bu yöntemi düzenli olarak uygulamalısınız. Kadınlarda göğüs ağrılarına ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en etkili çözüm masaj yapmaktır.

Doktorunuzla Görüşün ; 

Göğüslerinizde şiddetli bir ağrı hissediyorsanız, en kısa sürede randevunuzu alıp doktorunuzla görüşmelisiniz. Bu durumun arkasında genel olarak bir sorun olmasa da bu olmayacağı anlamı taşımamaktadır. Bu bakımdan şiddetli ağrılarda doktorunuzla görüşmeniz gerektiğini unutmayın!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!