Kalça Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kalça Ağrısı ; 

Kalça, insan vücudunun denge sağladığı bölgedir. Vücut ağırlığı bu bölgede desteklenir ve dengesi sağlanır. Kalça eklemleri hareket etmeniz açısından oldukça önemlidir. Kalça ağrısı tedavisinde evinizde uygulayabileceğiniz basit yöntemler ve çeşitli egzersizler bulunmaktadır. Bu makalemizde kalça ağrısına ne iyi gelir ve kalça ağrısına iyi gelen egzersizler konularını ele aldık. 

Kalça Ağrısı Nedenini Bulun ; 

Kalça Ağrısına Ne İyi Gelir?
Kalça Ağrısına Ne İyi Gelir?

Ağrıya sebebiyet verecek semptomları bulmanız son derece önemlidir. Yaralanmalardan oluşan ağrılar basit egzersiz hareketleriyle azalabilir. Ancak başka sebepli ağrılarda tedavi süreci biraz daha zaman alabilir. Bu bakımdan öncelikle teşhisi koymanız çok önemlidir. 

Kalça Ağrısına Ne İyi Gelir ; 

Ağrı Kesici İçin ; 

Kalça ağrılarını dindirmek için bir adet ağrı kesici içmenizde fayda olduğunu düşünmekteyiz. Ağrı kesiciler bir kaç saatliğine ağrıyı yok eder ve vücutta iltihaplanmaya yol açan enzimleri öldürür. Bu bakımdan bir adet ağrı kesici içmenizi tavsiye etmekteyiz. 

Eklemlere Buz Tedavisi ; 

Tam olarak belinizle kalçanız arasına buz tedavisi uygulamanız oldukça etkili bir yöntemdir. Buz tedavisiyle eklemleri uyuşturabilir ve ağrıları azaltabilirsiniz. Kalça ağrısına ne iyi gelir diyorsanız mutlaka bu yöntemi uygulamanız gerektiğini düşünüyoruz. 

Eklemlerinizi Isıtın ; 

Kalça Ağrısına Ne İyi Gelir?
Kalça Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kalçanız da artrit (iltihap) varsa eklemlerinizi sıcak tutarak ağrılarını azaltabilirsiniz. Eklemleri sıcak tutmak, kalçadaki ağrıları büyük oranda azaltabilme etkisine sahiptir. Sıcak bir banyo alarak eklemlerinizi sıcak tutabilirsiniz. 

Dinlenin ; 

Yüzüstü pozisyonunda en az 24 saat dinlenmeniz oldukça önemli ve etkili bir yoldur. Kalçalarda oluşan ağrı hissini azaltmaya yardımcı olmak adına sık sık ayağa kalkmak yerine yüzüstü yatmanız kesinlikle tavsiye edilmektedir. Kalça ağrısına ne iyi gelir sorusuna en temel cevaplardan birisi olan dinlenmeyi önermekteyiz. Yüzüstü uzanırken bu sırada eklemlerinize buz  tedavisini de uygulayabilirsiniz. 

Kalça Ağrısına İyi Gelen Egzersizler ; 

Yürüyüş Yapın ; 

Yürüyüşe çıkarak ağrılarınızı azaltmaya yardımcı olabilirsiniz. Koşmak ağrılarınızı daha şiddetli bir hale getirebilir. Bu nedenden ötürü hafif tempoda yürüyüş yapmanız daha olumlu sonuçlar verecektir. Kalça ağrısına iyi gelen egzersizler arasında yürüyüş yapmanın etkili olabileceğini tekrardan hatırlatalım. 

Pilates Topuyla Egzersiz Yapın ; 

Görselde ki gibi pilates topuyla yapacağınız egzersizler ağrılarınızı hafifletmeye yönelik olumlu sonuçlar doğurabilir. Bu egzersizi kendinizi fazla kasmadan ve yorulmadan yapmalısınız. Bu yöntemi uygularken ağrılarınız artıyorsa dinlenerek yapmanız en doğru yol olacaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!