Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir?

Karaciğer Yağlanması Nedir, Neden Olur? Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir Bitkisel Tedavi

Karaciğer yağlanması, genellikle erkeklerde görülmektedir ve bu durumun birçok nedeni olabilir. Karaciğer yağlanması, adından da anlaşılacağı üzere karaciğer etrafında yağ birikmesi olarak adlandırılabilir. Başlangıç seviyesi çok tehlikeli olmayan hastalık yağ miktarı arttığında oldukça tehlikeli hale gelebilir ve diğer organların fonksiyonlarını da etkileyebilir. Peki karaciğer yağlanmasına ne iyi gelir? 

Karaciğer yağlanması toplum içinde çokça görülen hastalıklardan biridir. İlerleyen zamanlarda karaciğer hücrelerinin işlev görmemesine, siroz ve karaciğer kanseri gibi hastalıklara neden olabilir. Bu nedenle karaciğer yağlanmasına başlangıç seviyesinde müdahale edilmelidir. Hal böyle olunca bu hastalıktan mustarip kişiler karaciğer yağlanmasına ne iyi gelir sorusu hakkında derin bir araştırma sürecine girmektedir. Belirtmek gerekir ki karaciğer yağlanmasına ne iyi gelir sorusunun cevabını size en iyi uzman bir hekim verebilir. Bu nedenle hastalığa sahip kişilerin öncelikle bir uzmana danışması tavsiye edilir. Karaciğer yağlanması nasıl geçerKaraciğer yağlanmasına iyi gelen yiyecekler nelerdir? 

Karaciğer Yağlanması Neden Olur? Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir?
Karaciğer Yağlanması Neden Olur?
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir?

Elma Sirkesi 

Elma sirkesi adeta mucizevi bir besindir ve iyi gelmediği hastalık yok denecek kadar azdır. Elma sirkesinin tam bir karaciğer dostu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Karaciğer hücrelerini yenileyen elma sirkesi, aynı zamanda yağ hücrelerini parçalayarak karaciğer fonksiyonlarının iyileşmesine katkı sağlar. Karaciğer yağlanması tedavisi konusunda elma sirkesi kullanmak için her sabah aç karınla bir bardak ılık suya 3 yemek kaşığı elma sirkesi ilave edilmeli ve içilmelidir. 

Limon 

Limon da karaciğer dostu olan bir diğer besindir. Tam bir antioksidan olan limon, düzenli olarak tüketildiğinde karaciğer etrafında biriken yağların parçalanmasına yardımcı olur ve bu sayede karaciğerin fonksiyonları düzelir. Ayrıca limon içeriğinde barındırdığı bol c vitamini sayesinde karaciğerin iyileşmesine de yardımcı olmaktadır. Karaciğer yağlanması tedavisinde limonu kullanmak için birçok yöntem deneyebilirsiniz. Kişilerin en çok tercih ettiği şey limonata tüketmektir. Ancak uzmanlar limonatanın şekersiz yapılmasını tavsiye ederler. Daha etkili olması açısından sabah ve akşamları birer kere olmak üzere yarım limonun tüketilmesi tavsiye edilmektedir. 

Karahindiba 

Çoğu kişi bilmese de karahindiba bitkisi karaciğer yağlanması tedavisinde çok tercih edilen, hatta ilaçların yapım aşamasında kullanılan bitkilerden biridir. Karahindiba bitkisi doğrudan karaciğer etrafında toplanan yağ hücrelerine etki ettiğinden kısa sürede etkili sonuç alabilirsiniz. Karahindiba bitkisi yalnızca alkolle ilişkisi olmayan karaciğer yağlanmalarında kullanılmalıdır. Karahindibayı karaciğer yağlanması tedavisinde kullanmak için bir bardak kaynar suyun içerisine bir tutam kurutulmuş hindiba ilave edilmeli ve 10 dakika demlendikten sonra içilmelidir. Bu karışımın günde 1 kere tüketilmesi uygundur. 

Yeşil Çay 

Karaciğer yağlanması tedavisinde birçok bitkisel çay sıklıkla kullanılmaktadır. Yeşil çay da bunlardan biridir. Yeşil çay, karaciğer yağlanmasının en büyük sebeplerinden biri olan fazla kilolar ile baş etmektedir. Ayrıca yeşil çay göbek bölgesinde bulunan yağ hücrelerine saldırdığı gibi karaciğer etrafında bulunan yağ hücrelerine de saldırır. Yeşil çay alkol ile ilişkisi olmayan karaciğer yağlanmaları tedavisinde kullanılmalıdır. Bunun için bir tutam yeşil çay bir bardak kaynar suya atılmalı ve 10 dakika demlendikten sonra içilmelidir. Günde 3 bardak yeşil çay tüketimi karaciğer yağlanması tedavisi için uygundur. 

Papatya Çayı

Papatya çayı da karaciğer yağlanması tedavisinde kullanılan bitkisel çaylardan biridir. Papatya çayı, karaciğer etrafında bulunan yağları parçalamasının yanı sıra sakinleştirici etkisiyle de acıyı dindirme özelliği de bulunmaktadır. Karaciğer yağlanması tedavisinde papatya çayını kullanmak için bir bardak kaynar suya 1 tutam kuru papatya atılmalı ve 10 dakika kadar demlendikten sonra sıcakken içilmelidir. Bu çay günde 2 kere tüketilebilir. Gece yatmadan önce içilmesi tavsiye edilir. Bu sayede rahat bir uyku da sağlanabilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!