Kaşıntı Nasıl Geçer ve Kaşıntıya Ne İyi Gelir?

Kaşıntı Sebepleri ; 

İnsanlarda ve hayvanlarda son derece sık görülmekte olan kaşıntı problemi kötü bir durumdur. Artık bir durumdan sonra vücudunuzu parçalama moduna geçiyorsunuz. Ancak kesinlikle böyle bir şey yapmayın. Kaşıntı, böcek ısırığından ve kuru ciltlerinizden kaynaklanabilir. Bu makaleyi okurken nazik bir şekilde vücudunuzu kaşıyın. Makalenin sonunda zaten neler yapacağınızı öğrenmiş olacaksınız. Biz bu makalemizde kaşıntı nasıl geçer, kaşıntıya ne iyi gelir, kaşıntıya doğal çözüm yollarını anlatacağız. 

Kaşımaktan Kaçının ; 

Kaşıntı Nasıl Geçer ve Kaşıntıya Ne İyi Gelir?
Kaşıntı Nasıl Geçer ve Kaşıntıya Ne İyi Gelir?

Vücudunuzu olabildiğince kaşımayın. Ne kadar kaşırsanız o kadar kaşınır. Eğer vücudunuzu kaşırsanız bir yerden sonra vücudunuz tahriş olacaktır. Cildinizi kaşırken çizdiğiniz için bir ağrı oluşur. Belki vücudunuzu kaşımak size daha cazip geliyor ama bu cildiniz için büyük bir problemdir. 

Kaşıntıya Ne İyi Gelir ; 

Soğuk Su Kullanın ; 

Soğuk bir duş almanız kaşıntıya neden olan sinirleri yatıştıracaktır. Duş yerine kaşınan bölgeye önceden buzluğa atmış olduğunuz bir havluyu da koyabilirsiniz. Kaşınan cilde soğuk şeyler uygulamak kaşıntıyı çok büyük oranda azaltacaktır. Kaşıntınız tüm cildinizi kaplamış bir vaziyetteyse soğuk duş almanız daha yararlı olacaktır. 

Salaş Kıyafetler Tercih Edin ; 

Kaşıntı problemi yaşıyorsanız doğru kıyafetleri giydiğinize emin olun. Kaşınan bölgede ki tahrişi en aza indirmelisiniz. Bu bakımdan salaş kıyafetler daha fazla kaşınmanıza engel olacaktır. Sizi sıkan giysilerden kaçınmalısınız. 

Kaşıntı Kremi Sürün ; 

Eczanelerden satın alabileceğiniz kaşıntı kremlerini kullanın. Kaşıntı nasıl geçer sorusuna en iyi cevaplardan biri eczanelerden alabileceğiniz kaşıntı kremleri diyebiliriz. Kremleri sadece eczacının önerdiği dozda kullanmanız çok önemlidir.

Nemlendirici Kullanın ; 

Kuru ciltler, kaşınmaya neden olmaktadır. Bu yüzden kaşınan bölgeye kaliteli nemlendiriciler sürebilirsiniz. Nemlendirici kremleri günde en fazla 2 kere kullanmanızı öneriyoruz. Duştan çıktığınızda hemen nemlendirici kullanmanız çok daha faydalı olacaktır.  

Tahriş Edici Maddelerden Uzak Durun ; 

Tahriş edici maddelerden uzak durmanız kesinlikle çok önemlidir. Kaşıntı sebepleri arasında tahriş edici ürünlerin büyük rol oynadığını söylemek istiyoruz. Cilt kaşıntınızın parfüm gibi kimyasallardan kaynaklandığını düşünüyorsanız, bir daha kullanmayın. Kaşıntı nasıl geçer diye soruyorsanız öncelikle bu tür ürünlerden uzak durmanız gerekmekte ;

  • Mücevher, parfüm ve temizlik ürünleri, kaşıntıya meyilli olan ürünlerdir.
  • Kokulu çamaşır deterjanları cilt kaşıntılarına sebep olmaktadır.
  • Kokusuz sabun, krem veya losyon kullanmanız önerilir.

Limon Sürün ;

Limon doğal bir antibiyotiktir. Limon suyunu pamuk yardımıyla vücudunuzda ki kaşınan bölgelere sürmeniz iyi gelebilir. Bu uygulamayı güneşe çıkacağınız vakitlerde yapmayın. Gece uyumadan önce yapmanız kesinlikle tavsiye edilir. Her şeye faydalı olarak bilinen limonun bu tedavide de en önemli silahlarınızdan birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!