Kronik Baş Ağrısı Nasıl Geçer? En Etkili Doğal Ağrı Kesiciler Nelerdir?

Kronik Baş Ağrısının Sebepleri / Doğal Çözüm Önerileri

Kronik baş ağrısı hayatı zehir eden hastalıklardan biridir. Kronik baş ağrısına sahip olan kişiler bilirler, kronik baş ağrısına herhangi bir ilaç genellikle etki etmez ve kronik baş ağrısı kişiye beyin dışarı çıkacakmış gibi hissettirebilir. Kronik baş ağrısına mustarip kişiler kronik baş ağrısını genellikle her gün veya haftada en az 3 gün yaşamaktadırlar. Bu duruma sahip kişiler ilaçlardan fayda bulamayınca internette sık sık kronik baş ağrısı nasıl geçer? En etkili doğal ağrı kesiciler nelerdir? Sorusunu aratmaktadırlar.  

Kronik baş ağrılarının sebebi genellikle stres veya genetiktir. Eğer ailenizde bu problemi yaşayan birileri varsa sizin de yaşamanız ihtimaller dahilindedir. Stres de her hastalığa neden olduğu gibi kronik baş ağrısına neden olabilir. Kronik baş ağrısının bir diğer nedeni de migrendir. Kişiler çoğu zaman kronik baş ağrısı yaşadığını düşünürken aslında yaşadıkları şey migren hastalığı olabilir. Beyin tümörü de sıklıkla baş ağrısına neden olabilir.  Bu nedenle beyin tümörü hastalığı bulunan kişiler ağrılarını hafifletmek için çeşitli yöntemlere başvururlar. Ayrıca saçları çok sıkı bağlamak, çok sıkı saç bandanaları veya kafa derisine zarar veren saç tokaları da kronik baş ağrısına neden olabilir. Peki kronik baş ağrısı nasıl geçer? En etkili doğal ağrı kesiciler nelerdir? 

Kronik Baş Ağrısı İçin Etkili Doğal Ağrı Kesiciler 

Tıptan herhangi bir çözüm bulamayan insanlar alternatif tıpa, yani kronik baş ağrısı için etkili ağrı kesiciler yöntemlerine başvurmaktadır. Peki bu yöntemler nelerdir? 

  • Kronik baş ağrısının genellikle görülen sebeplerinden biri uykudur. Eğer bir uyku düzeniniz yoksa, çok az veya fazla uyuyorsanız baş ağrınızın sebebi bu olabilir. Kendinize bir uyku düzeni oluşturarak baş ağrınızı kesebilirsiniz. 
  • Kronik baş ağrısının bir diğer sebebi ise susuzluktur. Vücut susuz kalınca haliyle baş ağrısı ortaya çıkmaktadır. Kronik baş ağrısını geçirmenin yolları arasında bol su içmek gösterilebilir. 
  • Çeşitli aromatik yağlar ile şakaklara masaj yaparak baş ağrınızın rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Özellikle kekik ve nane yağları uzmanlar tarafından masajda kullanılmak üzere tavsiye edilmektedir. 
  • Papatya çayı, adaçayı, zencefil çayı ve yeşil çay yüzyıllardan beri çeşitli toplumlarda ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Sizin de özellikle baş ağrısının başlayacağını hissettiğiniz ablarda bir bardak bu çaydan geçmeniz ağrınızın şiddetini azaltabilir veya tamamen kesebilir. Ayrıca stres azaltıcı özelliği bulunan bu çaylar vücudunuza da iyi gelecektir. 
  • Soğuk su torbası uygulamak da kronik baş ağrınızın geçmesine yardımcı olabilir. Soğuğun uyuşturucu özelliği bulunduğundan bu yöntem oldukça olumlu geri dönüşler alan bir yöntemdir. Bunun için alnınıza ve şakaklarınıza bir soğuk su torbasını bir süre bekletebilirsiniz. 
  • Masaj yapmak da kronik baş ağrısını geçirmenin yolları arasındadır. Özellikle şakaklar, boyun, saç dipleri ve kulak arkaları gibi bölgelere masaj yapmanın baş ağrısını azaltıcı etkisi bulunduğu uzmanlarca yapılan çalışmalarda gösterilmiştir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!