Mide Şişkinliği Neden Olur? Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir?

Mide Şişkinliği; Bir çok insan mide şişkinliği rahatsızlığından şikayetçi. Elbette ki bu durum sizleri oldukça kötü etkilemekte. Neyse ki mide şişkinliği rahatsızlığı için evinizde uygulayabileceğiniz bir takım yollar bulunmakta. Biz bu makalemizde mide şişkinliğine ne iyi gelir ve mide şişkinliği nasıl geçer konularını ele aldık. 

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir;

Probiyotik Yoğurt Tüketin ; 

Bağırsak bakterilerini dengelemek için probiyotik yoğurtlar tüketmeniz son derece önemlidir. Probiyotik yoğurt, sindirime yardımcı olur ve böylelikle mide şişkinliğini ortadan kaldırır. Bu bakımdan mide şişkinliğine ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en güzel yanıtlardan birisi probiyotik yoğurt tüketmek olacaktır. 

Meyve ve Sebze Tüketimine Ara Verin ;

Mide Şişkinliği Neden Olur, Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir?
Mide Şişkinliği Neden Olur, Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir?

Bir süre boyunca meyve ve sebze tüketiminize ara vermek en doğru karar olacaktır. Bazı durumlarda yediğiniz meyve ve sebzeler midenizde şişkinlik yaratır ve bu yüzden sindirilirken vücutta gaz üretimini başlatır. Aşağıda madde madde sıralamış olduğumuz besinler sindirilirken mide şişkinliğine neden olur ve böylelikle gaz oluşumunu başlatabilir ;

  • Lahana 
  • Brokoli
  • Karnabahar
  • Brüksel lahanası
  • Soğan
  • Marul
  • Elma
  •  Armut
  • Şeftali

Yağlı Gıdalar Tüketmeyin;

Gün içerisinde yemiş olduğunuz yağlı ürünleri kesinlikle azaltmalısınız. Vücut yağlı besinleri olduğundan daha yavaş sindirir ve böylelikle mide şişkinliği sorunu yaşarsınız. Bu bakımdan fast food tarzı ve diğer yağlı yiyeceklerden mutlaka uzak durmalısınız. 

Yoğurt Tüketin ; 

Mide şişkinliğini azaltmak için yıllardır uygulanan ve tüketilmekte olan yoğurt, sindirim sisteminizi hızlandırmayı sağlayacaktır. Mide şişkinliğine ne iyi gelir sorusuna verilecek en güzel cevabın yoğurt olduğunu söyleyebiliriz. 

Egzersiz Yapın;

Egzersiz yapmak hem fazla yağlarınızı yakacaktır hemde midenizde ki şişkinliği giderecektir. Bunlarının yanı sıra sizin fiziksel ve zihinsel olarak rahatlamanızı da sağlayacaktır. Bu bakımdan mide şişkinliğine ne iyi gelir sorusuna verilecek en temel çözüm yollarından birisi egzersiz yapmak olacaktır. 

Asitli İçeceklerden Uzak Durun;

Asitli içecekler, midenizin şişmesinde ki en büyük etkenlerden birisidir. Kesinlikle asitli içecekleri içmemeniz tavsiye edilmektedir. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!