Motorola Moto G8 Powe Lite Telefon İncelemesi

135 dolar fiyatla Hindistan piyasasında ben de varım diyen Motorola şirketinin yeni telefonu  Motorola Moto G8 Powe Lite Telefon düşük ve orta seviye beklentileri karşılayacak kadar güçlü ve iddialı bir ürün olarak piyasaya sunuldu. Motorola Moto G8 Powe Lite model cihazda tam 5.000 mAh pil bulunuyor ki 3 gün şarj etmeden kullanabilirsiniz.  Piyasada tutunmak için 135 dolar bandında ürünleri peş peşe piyasaya çıkaran dev Çinli firmaların kaymağı tutturduktan sonra fiyat çıtalarını yükseltmesinden istifade etmek isteyen Motorola, bu ürünle Hint pazarındaki payın büyük bir bölümünü almak istiyor.

 

Ucuz telefon modelleri üretmek isteyen şirketlerin önündeki en büyük engellerden biri, kasayı metal malzemeden değil de plastik malzemeden seçmeleridir. Bu da sunumu kötü gösteriyor. Ancak 135 dolar da bir telefon için para değil.  Fakat şirket tasarımcıları – mühendisleri, maliyeti düşük tutarak en iyi ürünü tasarlamak için kafa patlatmaya ve rakiplerinden bir adım öne çıkmaya çalışıyorlar. Ortada milyonlarca dolar yatırım var.

Motorola Moto G8 Powe Lite Telefon Teknik Özellikleri

 

Yine de  Motorola Moto G8 Powe Lite telefon tasarımı iyi puan almayı hak ediyor. Bir kere 6.5 inç büyük bir ekranı var, 5.000 mAh pili dikkat çekici.  Su kaçırmama gibi bir meziyeti de var.  Çözünürlük 720P seviyede kaldıysa da fiyatına göre çok iyi.  Amatörler için Youtube video çekme, fotoğraf çekme ihtiyacını karşılayacak kapasitededir.  Cihazda MediaTek Helio P-35 model işlemci kullanılıyor. Bütçe kısıtlı.  Ama Snap Dragon 439 işlemci performansından daha iiyi performans gösterdiğini de söylemeliyiz.  Bu cihazla Call Of Duty oynayacağım derseniz o biraz zor.  Cihazda 256 GB seviyeye çıkma potansiyeli olan SD yuvası bulunuyor. Android 10 işletim sistemi, 4 GB ram takdir edilir özellikler.  Motorola bu cihazın arkasına 3 kamera yerleştirdi. 16 MP kamera ve 5+2 MP kameralar orta seviye bir iş görecekler. Önde ise 8 MP kamera bulunuyor. Ancak arka kameralarla 1080P kalite video çekebiliyorsunuz. Hem de 30 FPS seviyeye kadar bu kolaylık var.  Ancak OIS yani görüntü sabitleme yeteneği yok o yüzden elleriniz titriyorsa çekimler kötü olacak.

 

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!