Nasır Neden Olur? Nasır Nasıl Geçer? Nasıra Bitkisel Çözüm

Nasır Nedir; Neden Oluşur?

Bir insan günlük olarak binlerce adım atar. Ayakkabımız bir süreden sonra ayaklarımızı rahatsız etmeye başlar. Bu durumda ayaklarımızda nasırlar oluşumları başlar. Bizim bu durumda ayağımıza uygun çorap ve rahat ayakkabıları seçmemiz gerekmekte. Bunu yapmanız durumunda ayaklarınız sağlıklı kalacaktır. Bir çorabı 2 günden fazla giymeniz durumunda da ayağınızda nasır oluşumları başlayabilmekte. Bizler bu makalemizde nasır nedir, nasıra bitkisel çözüm ve nasır nasıl geçer konularını ele aldık. 

Nasıra Ne İyi Gelir;

Ayaklarınızı Suya Sokun;

Nasır Neden Olur? Nasır Nasıl Geçer? Nasıra Bitkisel Çözüm
Nasır Neden Olur? Nasır Nasıl Geçer? Nasıra Bitkisel Çözüm

Ayaklarınızı her gün düzenli olarak suyun içine sokun. Suyun ne sıcak ne soğuk olmasına özen gösterin. Ilık bir su ve yumuşak bir sabun ile ayak banyosu yapın. Bu durumda nasırı ayağınızdan atmanız çok kolaylaşacaktır. Daha sonra ayaklarınızı kurulayın ve losyon sürün. Ayaklarınızın nemli kalması bu aşamada çok önemlidir. 

Ponza Taşı Kullanın ; 

Nasırı nasıl yok ederiz sorusuna cevap için yaratılmış ponza taşından satın alın. Ayak törpüsü olarak da geçmektedir. Nasırlı bölgeye nazik bir şekilde uygulayın. Her gün düzenli olarak uygulamanız sonucunda nasırın nasıl söküldüğünü göreceksinizdir. Bu törpüyü ayağınıza sürtmek ölü deriyi cildinizden atacaktır. Bu törpüleri ayağınıza uygulamaya geçmeden önce ılık suya batırmanız durumunda daha etkili çalışacaktır. Nasır nasıl geçer sorusuna en iyi cevap ayak törpüleri diyebiliriz. 

Tabanlık Satın Alın ; 

Eczanelerde satılmakta olan ayak tabanlıklarından satın alın ve ayakkabınızın içerisine yerleştirin. Eczacınızdan size en uygun tabanlığı vermesini isteyin. Hazır yolunuz eczaneye düşmüşken nasır bandı almayı unutmayın 🙂 Eczanelerde onaylı nasır bantları satılmakta. Nasır bantlarının da çok büyük etkileri vardır.  

Ayaklarınızı Limon Suyuna Sokun ; 

Ayaklarınızı limon suyuna sokun. Limon suyundaki asit, nasırların yumuşatılması ve giderilmesine çok büyük katkı sağlayacaktır. Ayağınızı törpülemeye geçmeden önce bu işlemi 10 dakika kadar uygulamanız nasırın kolay atılmasında çok büyük rol oynayacaktır. Nasırdan nasıl kurtuluruz sorusuna en iyi cevap ayakları limon suyuna sokmaktır diyebiliriz. 

Ayaklarınıza Zeytinyağı Sürün ; 

Her gece yatmadan önce ayaklarınıza biraz zeytinyağı sürmek, nasırları yumuşatacaktır. Böylelikle elinizi bile sürmeden kendiliğinden kopup gidecektir nasırlar. Zeytinyağını sürdükten sonra bir adet çorabınızı feda etmeniz gerekecek 🙂 Uyurken sağa sola bulaşabilme ihtimaline karşılık çoraplarınızı geçirin. Nasıra kesin çözüm olarak olmasa da çok büyük bir olasılıkla bu yöntemle nasırı ayağınızdan atmış olursunuz. 

Ayak Maskenizi Sürün;

Yukarıda ki iki yöntem kadar etkili bir yöntemde gece yatmadan önce ayaklarınıza maske yapmanızdır. Evinizde basitçe uygulayabileceğiniz bu yöntem için gerekli malzemeler şöyle:

Gerekli Malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı vazelin
  • 1 adet limonun suyu

Tarifi ;1 adet limonun suyuna 1 yemek kaşığı vazelini ekliyoruz. Bu 2 ürünü bir kabın

içerisinde iyice karıştırıyoruz ve gece yatmadan önce ayaklarımıza sürüyoruz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!