Realme X3 ve Realme X3 Super Zoom Telefon İncelemesi

2020 en ucuz telefon modelleri listesinde yer alacak olan Realme X3 model ve Realme X3 Super Zoom model cihazların en önemli özeliği Snap Dragon işlemcisidir. Bu işlemci 855+ model olarak son derece hızlı bir işlemcidir. Şirket bu ürünü bu ay piyasaya sürüyor. Müşterilerin akıllarına, Snap Dragon 855 işlemci ile SnapDragon 765G modeli ve 730G modellerinden hangisinin daha hızlı olduğu sorusu geliyor. AnTuTu bu işlemcileri karşılaştırdı ve performans değerlendirmesi yaptı. Snap Dragon işlemci  855+ modelinin diğerlerinden daha yüksek puan aldığını ve daha hızlı olduğunu doğruladı.  Bu cihazlarda kullanılan işlemci çekirdeğinin birinin 2,96 Ghz hıza çıkması yüksek performanslı olduğunu gösteriyor.

Realme X3 ve Realme X3 Super Zoom TelefonTeknik Özellikleri

 

Her iki model de hem uygun fiyatlı olacak. Özellikle de Realme X3 Super Zoom model cihazın ekran yenileme hızının 120 Hz olması, çok daha parlak ekran demek oluyor. Oyun severler için de bu haber çok iyi. Çünkü en karmaşık oyunların en detaylı grafikleri bu ekranla net görünecek.  Mobil oyun için en iyi telefon arayışında olanlar mutlaka bu modeli incelemeli. 6.6 inç ekran, 4.5 G desteği ve 1080x2400P çözünürlük bu telefonun özellikleri arasında.

Yine Realme X3 Super Zoom model telefonda kullanılacak pilin 4.200 mAh kapasiteli olması, beraberinde 30 Watt hızlı şarj cihazını de zorunlu olarak getiriyor. Böylece saatlerce pilin dolmasını beklemek zorunda değilsiniz.  Realme X3 sade modeli biraz daha uygun fiyatlı olacak. Bu da 855+ model en iyi işlemciyi ve 128 GB dahili alanı kullanacak ama diğerinden tek eksiği Super Zoom özelliği olacak. Super Zoom görüntüleri daha net bir şekilde büyütebileceğiniz ve piksel kaybı olmayacağı anlamına geliyor değerli okurlar. Super zoom telefonlar arasında Realme X3 değerlendirilmeli…

Her iki cihazda da Android 10 işletim sistemi olacak ve hem Realme X3 modeli hem de Realme X3 Super Zoom modeli Android 11 Beta güncellemesini alacaklar. Makinelerde 12 GB ram bileşeni de dikkat edilmesi gereken önemli bir hız bileşenidir.  Fiyat konusunda en azından Türkiye’deki fiyatı konusunda henüz net bir bilgi yok. Ancak Realme X3 modelinin ve Realme X3 Super Zoom modelinin  2020 ucuz telefonlar arayanlar için bir seçenek olacağından eminiz.

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!