Redmi Note 9 Pro İncelemesi

En iyi telefon modelleri arayışında olanlar, son yıllarda Redmi modellerini incelemelidir. Cihazı üreten firma hem en iyi telefon modeli hem de en ucuz telefon modeli taleplerini bir arada karşılayan modeller sunmaya devam ediyor. Redmi Note 9 Pro cihaz da bu felsefenin bir ürünü.  Hindistan pazarı için Redmi Note 9 Pro  sadece 184 dolar (13,999Rs) fiyatla satışa çıkıyor. Kasa renkleri olarak da farklı renk kombinasyonlarını seçen firma, bu seri için buz beyazı ve mavi renkleri tercih etti. Dilerseniz Redmi Note 9 Pro İncelemesine başlayalım.

 

Redmi Note 9 Pro  Teknik Özellikleri

Redmi Note 9 Pro  sadece 2 farklı varyasyonla piyasaya arz ediliyor, biri 184 dolar fiyatla diğeri de 225 dolar fiyatla  satılacak. Pekiyi bu farkı yaratan nedir? Tabi ki ram ve dahili alan kapasiteleridir. Şirket 4 GB ram ve 64 GB dahili alanlı versiyonu 184 dolara sürüyor. Ama 6 GB ram ve 128 GB dahili alanlı versiyonu ise 225 dolar fiyatla piyasaya sürüyor.  Aura balans tasarım adını verdikleri yeni bir teknoloji ile gelen cihaz, 6.67 inç ekran boyutuna sahip ve Full HD plus teknolojisin kullanıyor. Bu da çözünürlüğü arttıran bir teknoloji, 2400x1080P çözünürlük çok iyi.  Ekran Gorilla Glass ile korunuyor, telefonun beyni Snap Dragon 720G model işlemci. Redmi Note 9 Pro   telefondaki bu işlemci 8 nano metre mimari ile inşa edildi, az yer kaplayan az enerji harcayan ama daha çok transistör barından bir işlemcidir.  Şirket bu sürümde bir işlemci daha kullanabilir. Bu da şimdilik sır.

Redmi Note 9 Pro  cihazındaki kameralar ise orta seviyenin üzerinde, ana kamera 48 MP olarak dizayn edildi ve buna 3 kamera daha eşlik ediyor. Yeni süper sabitleme teknolojilerini kullanan cihaz, geniş görüş açısına sahip, son derece net görüntü sunan, AI yapay zekaya sahip kameralarla geliyor. Selfie severler için de 16 MP kamera yine yapay zeka teknolojisi ile çalışacak.  Makineyi besleyen 5,020 mAh kapasiteli bir pil var ve bu  batarya 18 Watt adaptörle dolacak.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!