Saç Dökülmesi Neden Olur? Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç Dökülmesinin Nedenleri; Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesinin nedeni, yaptığınız diyetlerden, mineral eksikliğinden, kullandığınız ilaçlardan ve yaşadığınız streslerden olabilmesi çok yüksektir. Kadınlarda sıklıkla rastlanan bir durumdur. Bizler bu makalede sizlere saç dökülmesine karşı kesin bir çözüm sunmuyoruz ancak bundan sonraki süreçte saçlarınızı dökülmeye karşı nasıl koruyabileceğinizi sizlere en iyi şekilde anlatmaya çalışacağız. Bu makale saç dökülmesine ne iyi gelir konusunu içermektedir. 

Saçınızın Hasar Görmesini Engelleyin ; 

Saç Dökülmesi Neden Olur? Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?
Saç Dökülmesi Neden Olur? Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç kurutma makinesini çok sık kullanıyorsanız derhal bu alışkanlığınızı terk etmeniz gerekecek. Çünkü saç dökülmesinde ki en büyük etkenlerden birisi saç kurutma makineleridir. Sürekli saç kurutma makinesini kullanmak saçlarınıza kırılganlık katacaktır. Bu durum beraberinde saç dökülmelerinide getirecektir. Sadece saç kurutma makineleri değil, düzleştirici gibi saça ısı veren makineler saçlarınızın en büyük düşmanıdır. Saçlarınızı havlu yardımıyla kurutmak en iyi çözüm yoludur. 

Permalardan Kaçın ; 

Perma, saçlarınız için kimyasal kıvrılmayı ve düzleştirmeyi ifade eder. Özellikle saçınızın iç bağlarını koparır. Buda saçlarınızı zayıflatır, donuk, kuru ve kırılgan bir hale getirir ve zamanla bu kuru ve kırılgan saçlar dökülmeye başlar. 

Saç Boyatmadan Kaçın ; 

Saç boyama işleminin çok sık kullanılması saçınıza ciddi manada zarar vermekte. Saçınıza yapmış olduğunuz boya en az 2 ay kalmalı. 2 ayın sonunda tekrardan boyatabilirsiniz. Ancak haftada bir gibi sıklıkla saçlarınızı boyatıyorsanız saçlarınızın dökülmemesi mucizedir. 

Saçlarınızı Rahat Bırakın ; 

Saçlarınıza asla bu tür şekiller yapmayın. Bırakın nefes alsınlar. Görselde ki gibi bir saç modeli saç dökülmesine neden olabilir. Saçları makaralara özellikle de ısıtılmış makaralara sarmak saç dökülmesine yol açmakta. 

Saçlarınızı Hafif Şampuanla Yıkayın ; 

Saçlarınızı az miktarda şampuanla yıkayın. Saç yıkamak saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Saçınızı ve kafa derinizi temiz tutar. Ancak her gün yıkamanız tavsiye edilmez.  

Uyarı :Marketlerde satılmakta olan saç dökülmesini önleyen yazan her şampuanı kullanmamanız gerekir. Doktorunuza sormadan kullanmayın. 

Saç Şeklinize Uygun Şampuan Seçmek ; 

Saç türünüze uygun bir şampuan seçmek, sağlıklı bir saç elde etmenize gerçekten yardımcı olacaktır. Saç tipinize uygun bir şampuan bulmak biraz zaman alacaktır. Boyalı saçlara uygun şampuanlar, kepekli saçlar için şampuanlar gibi bir sürü çeşit olduğunu zaten biliyoruz. Bunun için şampuanın arka kısmınıda okumak gerekir.  

Saç Fırçasını İyi Seçmek ; 

İyi bir saç fırçası seçmeniz saç dökülmesi yolundaki mücadelenizde ki en büyük silahınızdır. Yumuşak bir fırça kullanmanızı öneriyoruz. Saçınızı nasıl fırçaladığınız da çok önemli bir etkendir. Yukarıdan aşağıya fırçalamayın. Doğru yöntem aşağıdan dışarıya doğru fırçalamaktır. Saçlarınızı tararken elinizden geldiğince nazik bir şekilde fırçalayın. Eğer saçlarınız ıslaksa fırça yerine tarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 

Kafa Derisine Masaj ; 

Kafa derinize masaj yapmayı deneyin. Besleyici yağ içeren kremle kafa derinize masaj yapmak saç dökülmelerini önlemekte. Saç derisini ovmak kan akışını hızlandırır. Saç derisi masajı sizi rahatlatır ve bu da genel olarak vücudunuzun işlevine yardımcı olur.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.