Saç Kepeklenmesi Nedir, Neden Olur? Saç Kepeklenmesi Nasıl Geçer?

Saç Kepeklenmesi Nedir, Neden Olur? Saç Kepeklenmesi Nasıl Geçer? Saç Kepeklenmesine Ne İyi Gelir? Saç Kepeklenmesini En İyi Ne Geçirir? 

Saç Kepeklenmesinin Nedenleri ; 

Saç kepeklenmesi hayatınızı tehdit eden bir unsur olmayabilir, ancak rahatsız edici bir kafa derisinin olması huzursuzluk yaratan bir durumdur. Saç kepeklerini azaltmak için, evinizde kolay şekilde uygulayabileceğiniz yöntemlerden bahsedeceğiz. Saç kepeklenmesini azaltmanın bir çok doğal yolu vardır. Biz bu makalemizde saç kepeklenmesine ne iyi gelir, saç kepeklenmesinin nedenleri, saç kepeklenmesi nasıl önlenir ve saç kepeklenmesine uygun şampuanlar konularını ele aldık.  

Saç Kepeklenmesinin Nedenini Araştırma ; 

Saç Kepeklenmesi Nedir, Neden Olur?, Saç Kepeklenmesi Nasıl Geçer?, Saç Kepeklenmesine Ne İyi Gelir?, Saç Kepeklenmesini En İyi Ne Geçirir?
Saç Kepeklenmesi Nedir, Neden Olur?, Saç Kepeklenmesi Nasıl Geçer?, Saç Kepeklenmesine Ne İyi Gelir?, Saç Kepeklenmesini En İyi Ne Geçirir?

Bir doktora görünün. Saç kepeklenmesinin ilk adımı sorunun altında yatan nedeni belirlemektir. Bazı fiziksel rahatsızlıklar cildin kurumasına ve pul pul dökülmesine neden olabileceğinden, saçların kepeklenmesine doğal çözüm aramadan önce doktora görünmek gerekmekte. 

Stresten Uzaklaşma ; 

Eğer stresli bir yaşantınız varsa mümkün olduğunca stresten uzak kalmaya çalışın. Stresli olmak saç dökülmesine, saç beyazlamasına ve saç kepeklenmesine yol açar. Stres, bir takım vücut işlerine müdahale eder ve kepek üreten deri problemlerine yol açabilir. Olabildiğince egzersiz yapmak stresi azaltabilmekte.  

Güneşli Havalarda Zaman Geçirin ; 

Güneşte arkadaşlarınızla yada spor maksatlı yürümeye çıkın ve vakit geçirin. Ancak çokta fazla güneşin altında durmayın ki güneşin ultraviyole ışınlarına maruz kalmayın. Doğal bir yol olan güneşli havalarda vakit geçirmek, saç kepeklenmesi nasıl geçer sorusunun en önemli cevaplarından birisidir. 

Ürünlerinizi Değiştirin ; 

Gün içerisinde kullandığınız jöle ve saç spreyi gibi ürünler saçlarınızda kepeklenmeye yol açmakta. Aslında bu tür ürünleri hiç kullanmamanız en doğrusu ancak kullanmaya devam edecekseniz ara ara kepeklenme gibi sorunlarla sık sık bir araya gelebilirsiniz.  

Saçınıza Uygun Şampuan Seçimi ; 

Saç şeklinize hitap eden şampuan kullanmak, saç kepeklenmesine ne iyi gelir mücadelesindeki en doğru yoldur. Ayrı şekilde satılan kepek kremleri de mevcut kafa derinize ve saç şeklinize en uygun şampuan ve kremi kullanmak bu sorunu ortadan kaldıracaktır. 

Saç Kepeklenmesine İyi Gelen Doğal Çözümler ; 

Yoğurt & Zeytinyağı Karışımı ; 

Bu karışımı saçlarınıza sürdükten sonra kepeklenmenin azaldığını fark edebileceksiniz. Yıllardır bilinen bu yöntem kepeğe ve kaşıntı gibi sorunlara karşılık kullanılmıştır.  

Tarifi; Bir kaba görselde ki kadar yoğurt alın (saçınızın uzunluğuna göre değişiklik gösterebilir) ve üstüne 4 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Ekledikten sonra iyice karıştırın ve yoğurdu iyice ezin. Ardından saçlarınızın her yerine bol bol sürün. Elinizde mevcutsa bir saç bonesini kafanıza yerleştirin ve 30 dakika kalmasını sağlayın. 30 dakikanın sonunda saçınızı ılık suyla yıkayın. Bu karışımı kafanızdan tamamen çıkarabilmek için 3 kere şampuanlayın saçınızı.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.