Samsung Galaxy S10 Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy S10 Ekran Görüntüsü Alma

Kullandığımız akıllı telefonlarda, önemli bilgileri kaydetmek gibi pek çok  durum ile alakalı olarak ekran görüntüsü almak sıklıkla tercih edilmektedir. 

Samsung firması tarafından üretilmiş olan amiral gemisi Samsung Galaxy S10 modelindeSamsung Galaxy S10 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır sizlere bu özelliği kaleme aldığımız makale de açıklayacağız.

Samsung Galaxy S10 Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?
Samsung Galaxy S10 Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy S10 Ekran Görüntüsü Alma 

Samsung Galaxy S10 ekran görüntüsü alma basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu işlemi gerçekleştirmek için farklı alternatifler bu farklı yöntemler bulunuyor. 

Samsung Galaxy S10 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır 

Samsung Galaxy S10 ekran görüntüsü almak için 3 farklı bulunmaktadır. 

Güç Tuşu + Ses Kısma Tuşu ile Ekran Görüntüsü Alma 

Samsung Galaxy S10 ekranında, ekran görüntüsü alınmak istenen alana geldikten sonra, Samsung Galaxy S10 telefonunun açma ve kapama işlemlerini gerçekleştirmeye yarayan güç tuşu ile  birlikte ses azaltma tuşuna aynı anda basın ve birkaç saniye boyunca basılı tutmaya  devam edin. Bir süre sonra ekranda bir animasyon belirecektir. Böylece başarılı bir şekilde ekran görüntüsü almayı tamamlamış olursunuz. Aldığınız ekran görüntüsünü telefonunuzun Galeri kısmında bulabilirsiniz.   

Ekranda El Kaydırarak Ekran Görüntüsü Alma 

Almak istediğiniz görüntüyü ekrandayken elinizin yer kısmını kullanarak telefon ekranının bir köşesinden diğer köşesine doğru normal bir hızda kaydırın. Ekran alındığına dair animasyonu gördüyseniz yaptığınız işlemi başarıyla tamamlamışsınız demektir. Eğer Gelişmiş Özellikler menüsünden Hareketler ve İşaretler başlığı altında Ekranı Yakalamak Için Elinizin Kenarını Kaydırın seçeneğini aktif hale getirmezseniz bu yöntemi kullanamazsınız.  

Bixby ile Ekran Görüntüsü Alma 

Bixby ile ekran görüntüsü almak için, Bixby Tuşuna basın ya da sesli olarak “Hey Bixby” deyin.  Böylece Bixby aktif hale gelecektir. Daha sonrasında “Take a screenshot” diyerek Bixby  tarafından otomatik olarak ekran görüntüsü  alınacaktır.  

Sizler için hazırladığımız bu yazıda bahsetmiş olduğunuz yöntemleri kullanarak, Samsung Galaxy S10 ile ekran görüntüsü alabilir ve almış olduğunuz ekran görüntülerini herhangi bir sosyal medya platformda paylaşabilirsiniz veya  çeşitli uygulamalar ve programlar ile istediğiniz kişilere gönderebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.