Samsung Galaxy s20 Ultra telefon özellikleri ve fiyatı

Hiç şüphe yok ki Samsung Galaxy s20 Ultra model telefon üretilmiş olan en kaliteli telefon modellerinden biridir. Ancak Türkiye’deki fiyatı 11 bin TL gibi çok yüksek bir seviyede  seyrediyor. Bu da telefonu ulaşılmaz kılan dezavantajların başında geliyor, bir asgari ücretlinin neredeyse 5 aylık maaşına denk gelen Samsung Galaxy s20 Ultra telefon modelinin teknik özelliklerini hep beraber bakalım.

Samsung Galaxy s20 Ultra teknik özellikleri

Cihazın 6.9 inç ekran boyutu bulunuyor, dahili depolama alanı 128 GB olarak seçilen bu telefon modelinin 12 GB RAM belleği mevcut ve batarya kapasitesi 5000 mili amper olarak seçilmiş. Çift hat destekleyen Bu cihazda 4.5 G desteği bulunmaktadır. Çekirdek frekansı 2.73 GHz hıza çıkabilen 8 çekirdekli işlemci kullanan bu telefon ekranı 1440 x 3200 pixel çözünürlük sunabiliyor.  Bu cihaz AnTuTu değerlendirmesinde yüksek puan alan cihazların başında geliyor. Parmak izi okuyucu sensörü  Dynamic Amoled ekran teknolojisi ile gelen cihazın piksel yoğunluğu inç başına 511 piksel  değerdedir. Ekran yenileme hızının 120 Hertz olması karmaşık uygulamalar kullanan müşteriler için sevindirici bir haberdir.

Bunun dışında 5.000 mili amperlik büyük kapasiteli pilin kapasitesini hızlıca doldurmak için 45 watt hızlı şarj adaptörü ile gelen bu cihaz bütün teknolojik donanımı ile üst seviye olmayı başarıyor. Samsung Galaxy s20 Ultra telefon modelinde hızlı kablosuz şarj özelliği de bulunuyor. Ekranı dokunmatik kapasitif ekran olup corning Gorilla Glass 6 teknolojisi ile korunuyor.  HDR-10 Plus çizilmeye dirençli cam ve çerçevesiz tasarım bu telefonun ekran özellikleri arasında yer alıyor, cihazın arka tarafında 108 mega piksellik harika bir kamera bulunuyor. Optik görüntü sabitleyici özelliği de bulunan bu kameranın Yapay Zeka hızlı odaklama gibi özellikleri var. Led flaş özelliği de bulunan kameralarının Odak uzaklığı 26 milimetredir.  İsteyene 4K  isteyene 8k Ultra HD çözünürlüğünde video kayıt yapma olanağı mevcut. Şirketin, her şeyin en iyisini toparladığı bu cihazının ön kamerasını 40 mega piksel olarak seçti ve bu ön kamera 2160 piksel video çözünürlüğüne sahiptir.  Yine ön kamerada sanal flaş sesle komut alma HDR geniş açıdan alma gibi özellikler bulunmaktadır. Wi-fi 6 gibi çok hızlı kablosuz iletişim protokolünü destekleyen Bu cihazda NFC özelliği mevcut, yine cihazda pusula ölçer barometre jiroskop yakınlık sensörü gibi sensörler bulunmaktadır.

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.