Samsung USB Sürücülerini Nasıl İndirebilirim?

Samsung USB Sürücüleri Nasıl İndirilir ve Nasıl Kurulur?

Günümüzde bulut teknolojisi olarak adlandırılan online saklama yöntemleri ile veri aktarmak mümkün. Ancak USB ile veri aktarma hala en çok tercih edilen yöntemlerin başında geliyor. Bunun sebebi kolay ve pratik olması. Cep telefonu markaları uzun süre bunu görmezden gelse de zamanla teknoloji bu yönde evirildi. Samsung Galaxy akıllı telefon ve tabletler üzerinde bu yöntemi kullanabilmesiniz için Samsuns USB Sürücülerini Nasıl İndirebilirim sorusuna yanıt bulmalısınız.

Samsung USB Sürücülerini Nasıl İndirebilirim?
Samsung USB Sürücülerini Nasıl İndirebilirim?

Bu sürücüler sayesinde, telefondan veya tabletten bilgisayara veri aktarımı sağlayabilirsiniz. Elbette tam tersini de. Eğer bu özelliğe ihtiyacınız varsa endişe etmeyin, Samsung USB Sürücülerini Nasıl İndirebilirim sorusunun yanıtını yazımızda bulabileceksiniz. Cihazınızı bağladıktan sonra sistem tarafından otomatik olarak indirilir. Samsung USB driver, Android işletim sistemi ile çalışan Samsung cihazlar ve Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda çalışır. Örneğin: Samsung Galaxy S8, , Galaxy S9 ve Galaxy S10. 

Sürücüler Nasıl İndirilir ve Kurulur?

Samsung USB Sürücülerini indirme linki için buraya tıklayabilirsiniz. Sıkıştırılmış dosya şeklinde inen sürücüyü açtıktan sonra kurulum için gelen talimatı takip edin. Kurulmadan önce kurulum yaptığınız Windows hesabının yönetici hesabı olması gerekir. Aksi takdirde işlemleriniz gerçekleşmez. Sürücüler Windows 10 sürümüyle uyumludur.  

Sürücünün kurulumu tamamlandıktan sonra Samsung cihazınızı bilgisayara bağlamanız gerekir. Burada aygıtın cihaza bağlandığının uyarısını alacaksınız. Uygulama geliştirme aracınızdan tasarladığınız uygulamayı seçip cihaza aktarabilirsiniz. Artık uygulamayı bir kullanıcının deneyimleyeceği şekilde test edebilirsiniz. Bu, cihaza özgü kusurları ortaya çıkaracak ve sorunları gidermenize ve kullanıcı deneyimini iyileştirmenize yardımcı olacaktır. 

Alternatif sürücüler 

Uygulama geliştirici değilseniz ve Samsung cihazınızı Windows 10 sürümlü bilgisayarınıza bağlanmanın yolunu arıyorsanız Samsung USB sürücülerini nasıl indirebilirim sorusuna başka alternatifler var. Orijinal ekipman üreticilerinin sürücülerine ihtiyacınız olacak, ayrıca sürücü sunan diğer Android cihazları da seçebilirsiniz. 

Geliştirici olmayan ancak Samsung cihazını bilgisayarına bağlamak isteyen herkes Samsung Kies’i kullanabilir. Geliştiricilerin uygulamalarını test etmeleri için başka bir seçenek de bir Android emülatörü kullanmaktır. Ücretsiz olarak kullanılabilen bir dizi farklı emülatör vardır. Zaten Android SDK gibi bir geliştirme kiti kullanıyorsanız, bir emülatöre ihtiyacınız olmayacak. Bununla birlikte, ayrı bir program istiyorsanız, bulut tabanlı Bluestacks 3’ü veya hızlı ve güçlü Genymotion’ı kullanmayı deneyebilirsiniz. 

Telefona Samsung USB Sürücüsü Nasıl İndirilir? 

Samsung cihazlarınıza rom atmak veya recovery yükleyebilmek için Samsung sürücülerini yüklemeniz gerekir. Bunun için telefonunuzu “Download Mode” ile çalıştırmanız lazım. İlk olarak USB Sürücünu bu linkten indirin. Daha sonra “Dosyalar” kısmından indirdiğiniz programının kurulumunu yapın. Telefonunuzu “Download Mode” ile açmak için kapatın ve açın. Bu süre zarfında ses açma tuşuna basılı tutun. Daha sonra Download Mode yazan yere gelin telefonunuzu bu modda çalıştırın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!