Samsung’a Göre Akıllı Telefon Ya Da Tablet Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Tablet ve Cep Telefonu Temizliği Nasıl Yapılmalı? Samsung Telefon ve Tablet Temizleme

Telefon veya Tablet Temizliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler: Dünyanın geçirdiği son günlerde hijyenin aslında ne kadar önemli bir şey olduğunu tüm dünya bir kez daha anlamış oldu. Mikroplardan arınmak için her şeyi temizlerken bir şeyi unutuyor olabiliriz; akıllı telefon ve tabletler. En sık kullandığımız teknolojik eşyalardan biri olan akıllı telefonlar ve tabletlerin ne kadar bakteri ve mikrop barındırdığını bilseniz dokunmak bile istemeyebilirsiniz. Çünkü dışarıda, evde, ofiste ya da okulda elimizden düşmeyen telefonlar haliyle bizim temas ettiğimiz her yere dokunmuş sayılıyor. Peki dünyanın teknoloji devi ve en çok akıllı telefon satan Samsung’a göre akıllı telefon ya da tablet temizliği nasıl yapılmalıdır? Teknolojik cihazları temizlerken nelere dikkat edilmelidir?

Samsung’a Göre Akıllı Telefon Ya Da Tablet Temizliği Nasıl Yapılmalı?
Samsung’a Göre Akıllı Telefon Ya Da Tablet Temizliği Nasıl Yapılmalı?
  • Öncelikle dışarıdan yeni geldiyseniz telefonu kesinlikle cildinize değdirmeyin, çıkarıp yavaşça bırakın. 
  • Telefon veya tabletinizi kolonya, çeşitli alkol bazlı temizleyiciler, sprey gibi ürünlerle silebilirsiniz. Ancak cihazınızın üzerine doğrudan bu ürünleri dökmeyin. Ürünleri cihazınızı sileceğiniz beze dökün. 
  • Telefonunuzu temizlemeden önce mutlaka ellerinizi yıkayın, yoksa temizliğin bir anlamı kalmaz.  
  • Telefonunuzu çok ıslatmayın. İçine su kaçarsa bozulabilir. Bunun yerine nemli olacak şekilde silin. 
  • Hangi model telefona sahip olursanız olun, asla telefonunuzu suyun altına sokup yıkamaya kalkmayın. Telefonunuz su geçirmez olsa bile büyük ihtimalle bozulacaktır. 
  • Telefonunuzu eğer yanlışlıkla ıslattıysanız hemen bir bezle kurulayın ve tüm fonksiyonlarının çalışır olduğundan emin olun. 
  • Sadece telefonunuzu değil, telefon kabınızı, kulaklığınızı ve kullandığınız diğer telefon aksesuarlarını da alkol bazlı bir temizleyiciyle temizleyin. 
  • Telefonunuzun şarj ve hoparlör kısmına su kaçmadığından emin olun. Bu bölgelerin bozulmasının genel nedeni su kaçmasıdır. 

Samsung’a göre telefon ya da tablet temizliği nasıl yapılmalı sorusunun cevabı bu şekildedir. Siz de adımları uygulayarak temiz teknolojik aletlere sahip olabilirsiniz. Unutmayın ki cihazlarınızı bugün temizleyip sonra yıllarca hiç temizlememek hijyen değildir. Telefon, tablet ve diğer tüm teknolojik aletlerinizi sık sık temizlemelisiniz. Çünkü bu aletler en fazla kirlenen eşyalar arasındadır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.