Xiaomi Powerbank 10000 Ne Kadar Sürede Dolar?

Bu yazımızda sizlere Türkiye piyasasına geçte olsa girmiş olan Xiaomi üretinisinin ürettiği cep telefonlar ve diğer ürünler hakkında bilgi aktaracağız. Yazımızın içeriğinde Hangi Xiaomi Telefonlar Android 10 Alacak ? konusuna, ayrıca uzun Xiaomi tarafından yanıt bulmayan bir soru olan Xiaomi redmi note 8 neden kulaklık yok ? sorusuna ve son olarak , Xiaominin üretiği, Xiaomi powerbank 10000 mAH ne kadar sürede dolar gibi konulara yer vereceğiniz. Tüm bu konulara geçmeden önce Xiamoi nedir gelin Dünya ve Türkiyedeki konumunu belirtir bir şekilde inceleyelim.

Xiaomi 10000 MAh Powerbank Ne Kadar Sürede Dolar?

Yazımızın başında Xiaomi’nin sadece cep telefonu değil diğer bir çok teknolojik alet yönünde üretimlerde yaptığından bahsetmiştik. Bu teknolojik ürünlerden bir tanesi de günümüzün cep telefonuyla birlikte olmazsa olmazlarından Powerbank. Xiaomi’nin Türkiye piyasasına yeni girişindeki tedirginlik ve kafalardaki soru işaretlerinden bahsetmiştik. Aynı soru işareti Xiaomi’nin Türkiye piyasasına yeni kattığı ürünlerde de var. Bu ürünlerden Xiaomi Powerbank için kullanıcıların merak ettiği soru şu Xiaomi Powerbank 10000 Ne Kadar Sürede Dolar ? . Bu sorunun yanıtını vereceğiz.

Xiaomi Powerbank 10000 Ne Kadar Sürede Dolar ?
Xiaomi Powerbank 10000 Ne Kadar Sürede Dolar ?

Powerbankler farklı üreticiler tarafından farklı modellerde üretilirler. Her ne kadar farklı üreticiler tarafından farklı modellerde üretilselerde birbrine yakın olan mAh kapasitelerini yaklaşık olarak ne kadar sürede dolduğu yönünde fikir sahibi olmanız açısından Xiaomi ‘ nin 10000 mAh ‘lik bir powerbank ‘i yaklaşık olarak 5,5 saat ile 10 saat arasında değişir. Neye göre değişir diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Biliyorsunuz cihazların standart kablo ile sarjı orijinal kablo ile sarjı, hızlı sarj özelliği gibi dolum süresini etkileyen bir çok faktör var. İşte tam da buna göre değişiyor. Konuyu özetleyecek olursak

Xiaomi 10000 mAh Powerbank Şarj Süresi;

Yaklaşık 5.5 saat ( 5v/2A şarj, Orjinal Standart Kablo)
Yaklaşık 10 saat ( 5v/1A şarj, Orjinal Normal Standart Kablo)

Yukarıda değerlerde de gördüğünüz gibi orijinal bir kablo ile normal standart bir kablo arasından Amper açısından çıkış gücünün farklı olması yani kullandığınız sarj aletinin çıkış gücünün farklı olması da Xiaomi 10000 mAh’lik powerbankinizin sarj edilme süresini belirliyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!