Yüzümüzdeki Çiller Neden Olur? Çiller Nasıl Geçer? Çillere Ne İyi Gelir?

Yüzümüzdeki Çiller Neden Oluşur? Çiller Nasıl Geçer? Çillere Ne İyi Gelir? Yüzümüzdeki Çillerden Nasıl Kurtuluruz?

Çiller Nasıl Oluşur; Çiller, direkt olarak doğuştan bir özelliğiniz olabilir veya güneşe maruz kalmanızın sonucunda yüzünüzde veya vücudunuzda oluşabilir. Bu durumunun cildinize hiç bir zararı bulunmamakta. Ancak dış güzelliğiniz açısından çillerinizden hoşlanmıyor olabilirsiniz. Biz bu makalemizde çillerden kurtulmanın yolları, çiller nasıl geçer, çillere ne iyi gelir ve çillere evde doğal çözüm konularını ele aldık.

Çillerden Doğal Yollarla Kurtulmanın Yolları;

Limon Suyu Kullanın ;

Limon suyu, çillerin daha açık görünmesi ve yüzünüzden yok olması için kullanılan eski bir yöntemdir. Bir kaç taze limonu sıkın ve bardağınıza dökün. Pamuğu bardağa batırın ve yüzünüze uygulayın. Limon suyunu yüzünüze 10 dakika kadar sürün. Ardından serin suyla temizleyin. Bu yöntemi haftada 3 veya 4 kez uygulamanız önerilir. Çillere ne iyi gelir diyorsanız limon suyunu kesinlikle önermekteyiz.

Yüzümüzdeki Çiller Neden Olur, Çiller Nasıl Geçer ve Çillere Ne İyi Gelir?

Süt Uygulamasını Kullanın;

Sütün içindeki laktik asit ciltteki çillerin görünmesini en aza indirir. Doğuştan gelen çillere pek etkili olduğu söylenemez. Ancak güneşte fazla durmaktan kaynaklanan çillere doğal bir maskedir. Yine bir pamuğu süte batırın ve yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde en az 10 dakika kadar kalmalı. Ardından ılık suyla temizleyebilirsiniz.

Eczaneden Krem Satın Alın;

Eczanelerde, çilleri yüzünüzden söküp atabilmek için tasarlanmış kremler satılmaktadır. En yakın eczaneye gidip bu ürünü alabilirsiniz. 

C Vitaminli Meyveler Yiyin;

C vitamini almanız çok önemlidir. C vitaminli meyveler çillerinizi azaltmada büyük rol oynamaktadır. Bu nedenle günlük diyetlerinizde mutlaka c vitaminli meyveler tüketmelisiniz. Zamanla çillerin yüzünüzden yok olduğunu fark edeceksiniz. Çillere ne iyi gelir sorusuna en etkili cevaplardan birisi diyebiliriz.

Elma Sirkesi Uygulaması;

Elma sirkesi, cilt lekeleri için mükemmel bir doğal besin kaynağıdır. Birazdan vereceğimiz karışımı uygulamanız durumunda kısa bir sürede çilleri yüzünüzden söküp atabilirsiniz. Bu karışım sayesinde yüzünüzde ki açılmayı kısa sürede fark edeceksinizdir. 

Tarifi ; 1 litre suyun içine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyin. Bu karışımı buz kalıplarına dökün ve donmasını bekleyin. Donduktan sonra günde 1 adet buzu yüzünüzde gezdirin. 1 hafta kadar uygulayın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!