Adıma Kayıtlı Kaç Hat Var Nasıl Öğrenirim?

Adıma kayıtlı kaç hat var nasıl öğrenirim? Son zamanlarda birçok vatandaş, kendilerine ait olmadığını iddia ettiği hatlar yüzünden şikâyet dilekçesi sunmakta. Kimi zaman bizzat kendinizin açtırdığı kimi zamansa sizden habersiz adınıza kayıtlı hatlar olabilir. Bu hatlardan ötürü meydana gelebilecek herhangi borçlar yasal olarak sizin tarafınızdan yapıldı. Aksi takdirde icra ile ödeme yöntemi ile tahsis edilebilir. Adınıza kayıtlı mobil hatlar kapatılmadığı taktirde borçlanmanıza devam etmenize sebep olur. Bu yüzden adınıza kayıtlı herhangi bir mobil hat varsa bir an önce kapatmanız da fayda var. Peki adıma kayıtlı başka hat var mı sorgulama nasıl yapılır?

Adıma Kayıtlı Kaç Hat Var Nasıl Öğrenirim?
Adıma Kayıtlı Kaç Hat Var Nasıl Öğrenirim?

Bu makalemizde sizler için internette en çok araştırılan konulardan olan adıma kayıtlı kaç hat var nasıl öğrenirim, adıma kayıtlı başka hat var mı sorgulama nasıl yapılır ve adıma kayıtlı hatlar, adıma kayıtlı hatları nasıl öğrenebilirim gibi konuları detaylı bir şekilde ele aldık… 

Adıma Kayıtlı Başka Hat Var mı Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Turkcell, Türk Telekom veya Vodafone, hangi GSP operatörü olursa olsun, adınıza kayıtlı herhangi bir hat var mı yok mu öğrenebilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmenizin üç yolu vardır. Bunlar: 

  • Turkcell, Türk Telekom veya Vodafone müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak adınıza kayıtlı başka bir telefon olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Turkcell müşteri hizmetleri telefon numarası: 0532 532 00 00, Vodafone müşteri hizmetleri telefon numarası: 0542 542 00 00 ve Türk Telekom müşteri hizmetleri telefon numarası: 444 1 444’dür.  
  • GSM operatörlerinin müşteri hizmetleri iletişim merkezlerini bizzat ziyaret ederek adınıza kayıtlı hat olup olmadığını ücretsiz bir şekilde sorgulatabilirsiniz. 
  • T.C iletişim bakanlığının Turkive.gov.tr’de sunduğu hizmet üzerinden adınıza kayıtlı hat sorgulaması yapabilirsiniz.  

Adıma Kayıtlı Hatları Nasıl Öğrenebilirim? 

Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlarına ücretsiz olarak sunduğu e-devlet üzerinden online adıma kayıtlı hatları nasıl öğrenebilirim işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak kendi adınıza PTT’den e-devlet şifresi almanız gerektiğini söylememize gerek. Eğer e-devletiniz yoksa, evinize en yakın PTT şubesinden bir dakika içerisinde e-devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. 

Bu linke tıklayarak açılan sayfadan T.C kimlik numaranızı ve PTT’den temin etmiş olduğunuz e-devlet şifrenizi yazarak giriş yapın. Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan sayfa üzerinden “Mobil Hat Sorgulama” sekmesine tıklayın. Buradan açılan sekme üzerinden sırasıyla Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom şirketlerine ait hat bilgileriniz görüntülenecektir. Eğer adınıza kayıtlı mobil hat yoksa, operatör şirketinin altında BU OPERATÖRE KAYITLI HATTINIZ BULUNMAMAKTADIR” İbaresi yer alacaktır. Aksi taktirde adınıza kayıtlı cep telefonu numarası, operatör şirketinin altında görüntülenecektir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!